برنامه دشمن برای مصرف سیگار در ایران
کد خبر: 779513
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gmn
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
سخنگوی وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که دشمنان ما برای مصرف سیگار در ایران برنامه دارند، گفت: در دوران تحریم شاهد ایجاد کارخانه های سیگارهای آمریکایی و انگلیسی در کشور بودیم.
مهر: دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر دریافت مالیات از خرده فروشی سیگار اشاره کرد و افزود: این مصوبه خوبی است که دولت هم موافق آن است و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، دستارودهای خوبی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به وجود ۷.۷ میلیون نفر سیگاری در کشور، گفت: ۹۰ درصد موارد سرطان ریه و ۸۰ درصد سرطان ریه در زنان ناشی از مصرف سیگار است.

حریرچی به نقش سیگار در اقتصاد خانواده اشاره کرد و افزود: ۴۰ درصد هزینه خانواده ها صرف سیگار می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه در بین کشورهای منطقه کمترین مالیات بر سیگار را دارد، گفت: مهمترین عامل کاهش مصرف سیگار در کشورهای مشابه ایران، افزایش مالیات بر خرده فروشی سیگار است.

وی با اشاره به اقدام کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر دریافت مالیات از خرده فروشی سیگار، افزود: بر اساس آنچه در این کمیسیون موافقت شده است، بابت هر نخ سیگار وطنی ۱۰ تومان، تولید مشترک ۳۵ تومان و سیگار وارداتی ۵۰ تومان مالیات اضافه شود.

حریرچی ادامه داد: اگر این اتفاق در صحن مجلس تصویب شود، بزرگترین اتفاق خوشایند در کاهش مصرف سیگار خواهد بود.

سخنگوی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که دشمنان ما برای مصرف سیگار در ایران برنامه دارند، گفت: در دوران تحریم که از دادن وسایل پزشکی و دارو به ایران خودداری می کردند، تولید سیگارهای آمریکایی و انگلیسی در کشور وجود داشت.

وی، افزایش مالیات بر سیگار را بی ارتباط با قاچاق سیگار دانست و افزود: سیگار قاچاق با کوله بری وارد نمی شود بلکه در حجم و مقدار زیاد است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار