ماجرای گلایه وزیر از صنعت دارویی
کد خبر: 779410
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gl8
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، درباره علت دلخوری و گلایه وزیر از صنایع دارویی در موضوع صادرات دارو، توضیحاتی ارائه داد.
مهر: دکتر رسول دیناروند اظهارداشت: گلایه و دلخوری وزیر، از صادرات دارو است. انصافا در دو سال اخیر، یکی از محورهای تمام مذاکرات بین المللی وزیر، توسعه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی بوده است. یعنی در مذاکره با کشورها به خصوص کشورهای منطقه خودمان، محور اصلی مذاکرات و یا گاهی اوقات تنها محور مذاکرات دکتر هاشمی، این بوده که صادرات را تسهیل کند.

وی با عنوان این مطلب که ما از وضعیت موجود رضایت نداریم، گفت: از عملکرد صنعت داروسازی کشور رضایت نداریم برای اینکه از این فرصت هایی که وزیر توانسته ایجاد کند و تلاش هایی که شده است، هنوز خوب استفاده نشده است.

رئیس سازمان غذا دارو، ادامه داد: البته من اطمینان دارم این وضع باقی نمی ماند و ما شاهد توسعه صادرات دارویی خواهیم بود.

دیناروند با ابراز امیدواری به رشد صادرات دارو در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، تاکید کرد: وضعیت صادرات دارو در سال ۹۶ خیلی بهتر از ۹۵ خواهد بود.

وی در توضیح این ادعای خود برای توسعه صادرات دارو، گفت: زمینه سازی ها و زیرساخت ها فراهم شده و این اتفاق خواهد افتاد.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سئوال که چالش پیش روی صنعت داروسازی برای صادرات در دو سال اخیر چه بوده است، اظهارداشت: بخش خصوصی صنعت داروسازی کشور ضعیف است و این صنعت عمدتا در اختیار بخش های عمومی و شبه دولتی قرار دارد و این بخش ها نیز به بازار داخلی کفایت کرده اند و حضور جدی در عرصه بین المللی و صادرات دارو ندارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار