ورزش باستانی تاریخ و فرهنگ محسوب می شود
کد خبر: 731354
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0034G2
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران:
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در مراسم فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای گفت: ورزش باستانی پهلوانی و زورخانه ای یک تاریخ و فرهنگ محسوب می شود و این رشته با سابقه با اعتقادات ملی مذهبی مردم ایران عجین است.
حبیب حسین زادگان در روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و قشر بسیج ورزشکاران بیان داشت: ورزش باستانی، پهلوانی و زورخانه ای یک تاریخ و فرهنگ محسوب می شود و این رشته با اعتقادات ملی مذهبی مردم ایران عجین است.
وی با اشاره به اینکه ورزش استان بر بام جهان ایستاده است، بیان داشت: ورزش باستانی قدمت و سابقه دیرینه دارد که با توجه به سابقه 3500 ساله باید از هر نظر این رشته و ورزشکاران حمایت شوند.
وی با بیان اینکه ورزش باستانی و زورخانه ای یک ورزش ملی، مذهبی و عرفانی در اعتقادات مردم ایران است، افزود: این رشته ورزشی ضمن کمترین آسیب برای ورزشکاران در روح و جسم ورزشکاران نیز تاثیر دارد.
حسین زادگان با اشاره به اینکه مرام فرهنگ پهلوانی از همان ابتدا به زورخانه آغاز می شود، تصریح کرد: درب های زورخانه برای این کوتاه ساخته می شود که ورزشکاران با تواضع وارد زورخانه ها شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در ادامه گفت: یکی دیگر از مرام های پهلوانی گذشت و جوانمردی ورزشکاران است که همانا از دیر باز این مرام وجود داشته و نسل به نسل و سینه به سینه انتقال می یابد.
وی با اشاره به اینکه مقرر شد با حمایت استاندار و فرمانداران شهرستان ها در آینده اتفاق خوبی برای ورزش باستانی و زورخانه ای رخ می دهد، اذعان داشت: با همدلی و همکاری همه جانبه می توانیم در رشد و توسعه ورزش باستانی و زورخانه ای موفق باشیم.
حسین زادگان از افزایش تعداد سالن های ورزش باستانی و زورخانه در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این ورزش علیرغم دست یافتن به اندامی متناسب و سلامتی وسیله ای برای ارتباط با خداوند بزرگ است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی