مجتمع پمپاژ متمرکز آب‌های گرم اجرا می‌شود
کد خبر: 727830
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0033LC
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل:
مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در تلاش هستیم تا مجتمع پمپاژ متمرکز آب‌های گرم را در سرعین اجرایی کنیم تا امکان بهره‌گیری از این توان افزایش یابد.

داود نجفیان در گفت‌و گویی گفت: ما طرح مطالعاتی جامع آب‌های گرم را به یک مشاور زبده داده‌ایم تا کل آبگرم‌های استان را اعم از چشمه‌های سرد و گرم شناسایی شده با خواصش را مورد ارزیابی قرار دهد تا ما بر اساس این مطالعات هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی‌ها را در احیا و واگذاری آب‌های گرم انجام دهیم.

وی تمرکز فعالیت در این حوزه را متوجه شهرهای سرعین، مشگین‌شهر، نیر، کوثر و اردبیل اعلام کرد و افزود: انتظار می‌رود این مطالعات در مسیر توسعه گردشگری با محور قرار دادن آب‌های گرم به انجام رسیده و ما از نتایج آن استفاده کنیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل یادآور شد: در حال حاضر تعدادی از آب‌های گرم در اختیار شرکت آب منطقه‌ای است که اگر بر اساس قوانین و مقررات اجازه داده شود تا امر واگذاری اتفاق بیفتد ما ابایی از این کار نداریم و آمادگی برای این واگذاری وجود دارد تا با حضور بخش خصوصی امکان نوسازی و مدرن‌سازی این آب‌های گرم به انجام برسد.

نجفیان تصریح کرد: در حال حاضر حتی امکان واگذاری و اجاره طولانی ‌مدت آب‌های گرم برای شرکت آب منطقه‌ای وجود ندارد و ما نیز از این بابت معذب هستیم چرا که اجاره‌های کوتاه مدت نوعی بی‌تفاوتی را در سرمایه‌گذاران در کیفیت‌بخشی به ارائه خدمات فراهم می‌آورد که امیدواریم با اصلاح قوانین در این زمینه نیز دست ما باز باشد تا با اجاره‌های طولانی مدت بتوانیم آب‌های گرم در اختیارمان را شایسته مدیریت کنیم.

این مسئول به ضرورت احداث مجتمع مدرن پمپاژ متمرکز آب‌های گرم اشاره کرد و گفت: قطعا با اجرایی شدن این پروژه تمام سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطری از این ظرفیت بهره‌برداری خواهند کرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل ادامه داد: با اجرایی شدن شبکه فاضلاب سرعین آب‌گرم بش باجیلار که در تعمیرات آن با برخی مشکلات بهداشتی روبه‌رو بودیم برطرف می‌شود و ما با اتصال خروجی آب‌های گرم خود به شبکه فاضلاب و استفاده از پساب آن در حوزه‌های مختلف به راحتی می‌توانیم برخی از مشکلات و نارسایی‌های احتمالی را برطرف کنیم.

نجفیان تصریح کرد: در کنار انجام مطالعات دقیق و جامع آب‌های گرم ما با یک نگاه مدیریتی متفاوت امسال سعی کردیم تا تعمیرات و بازسازی آب‌های گرم را با همکاری خود مستاجران انجام دهیم به طوری که آبگرم گاومیش‌گلی در سرعین که با استقبال خوبی روبه‌رو می‌شود مناسب و کیفی از لحاظ بهداشتی مرمت و بازسازی شده و هیچ مشکلی در این باب وجود ندارد.

وی در پایان سخنان خود استفاده از تجربیات مفید و سازنده سایر کشورها را در استفاده از توان آب‌های گرم و برند‌سازی آنها با کاربری‌های درمانی یادآور شد و بیان کرد: آموزش بهره‌برداران از آب‌های گرم یکی دیگر از اولویت‌ها بوده که مورد توجه جدی قرار گرفته است.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار