دیدار وزیر رفاه با رئیس کمیته امداد امام (ره)
کد خبر: 723450
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0032CY
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۹
در دیدار وزیر رفاه با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بر توانمندسازی، اشتغال و مسکن مددجویان و همچنین رفع موازی‌کاری‌های بهزیستی و کمیته امداد تأکید شد.
فارس: علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دیدار با سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه با مطالعه همسان سازی خدمات در جامعه هدف هر دو دستگاه حمایتی را مدنظر قرار دهیم، اظهار داشت: بر این اساس باید از شاخص‌های شناسایی تا سایر اقدامات و خدمات را یکسان کنیم و آن را به عنوان یک دستور العمل مبنای کار قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اساس سازمان‌های حمایتی توانمند سازی و کمک به افراد تحت پوشش برای خروج از این سازمان هاست، افزود: چرخه توانمند سازی دو حرکت اصلی دارد که یکی از آنها اشتغال و دیگری مسکن است.

ربیعی در ادامه به مشکل مسکن مددجویان اشاره و خاطر نشان کرد: با برطرف شدن  مشکل اشتغال، نیازهای مالی خانواده کمتر می‌شود و افراد برای خروج از سازمان‌های حمایتی آماده تر می‌شوند.

لزوم هم افزایی در ارائه خدمات به نیازمندان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) هم در این دیدار بر لزوم هم افزایی در ارائه خدمات حمایتی برای نیازمندان و همراهی دو مجموعه به منظور حل مشکلات بیشتری از نیازمندان تاکید کرد.

فتاح در این دیدار با بیان اینکه تا کنون علت مراجعه افراد جهت تحت حمایت قرار گرفتن توسط این نهاد به صورت علمی و کارشناسی مورد بررسی قرار نگرفته است،گفت: وظیفه اصلی ما توانمندی افراد تحت حمایت و خروج از چرخه حمایتی این نهاد است؛ چرا که اکتفا به دریافت مستمری مشکلی از این افراد حل نخواهد کرد.

وی بر لزوم برطرف سازی مشکل مسکن افراد تحت حمایت تاکید کرد و افزود: اگر مشکل مسکن این افراد حل شود خیلی از مشکلات آنان از بین می‌رود و در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر توسعه بیمه تامین اجتماعی افراد تحت پوشش این نهاد اعم از شهری و روستایی خواستار هم افزایی در پرداخت مستمری، یارانه و اجرای طرح حمایت غذایی افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی شد و ادامه داد: این خدمات پراکنده را باید به صورت منسجم مدیریت کرد.

فتاح با بیان اینکه موازی کاری‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را  باید به حداقل برسانیم، خاطر نشان کرد: ما باید بدون تعصب سازمانی، آمار ها و خدمات را  با هم هماهنگ کنیم و اگر این کار نیاز قانونی داشت آن را برطرف سازیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار