راه‌اندازی درمانگاه‌های تخصصی در سطح شهرستان‌های استان بوشهر
کد خبر: 638774
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002gAo
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: یکی از برنامه‌هایی که در دانشگاه دنبال می‌شود راه‌اندازی درمانگاه‌های تخصصی در سطح شهرستان‌های استان است.

علیرضا رئیسی در نشست با خبرنگاران حوزه سلامت اظهار داشت:  در سیستم مدیریتی دانشگاه اطلاع‌رسانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به نحوی که در ابتدا نخستین جلسه کاری خود را پس از مراسم معارفه با روابط‌ عمومی برگزار کردیم.

وی بیان‌داشت: باید اطلاع‌رسانی‌ها به‌گونه‌ای باشد که دریافت‌کنندگان خدمات بتوانند بر اساس نیازها و مطالبات واقعی و مبتی بر توانایی‌ها و رسالت یک سازمان تعریف می‌شود اگر شکل بگیرد تعادلی در جامعه برقرار می‌شود که مطلوب است.

این مقام مسئول خاطر‌نشان‌کرد: حوزه سلامت حوزه بسیار پیچیده‌ای است و حفظ سلامت تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست و مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت بسیار تأثیرگذارند.استاندارد نبودن راه‌، نداشتن مسکن، بیکاری، اعتیاد و در نهایت سلامت روان تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر سلامت دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد سلامت گفت: سلامت به معنی نداتشن بیماری جسمی نیست بلکه در تعریف کلی خود سلامت برخورداری کامل از رفاه جسمی، روحی، روانی، اجتماعی و معنوی است که حفظ آن وظیفه دایمی دولت‌هاست.

در این نشست دغدغه‌های مردم استان از زبان خبرنگاران حوزه سلامت به رئیس دانشگاه و معاون بهداشتی دانشگاه علوم علوم پزشکی بوشهر منتقل شد و به سوالاتشان توسط مسئولان پاسخ داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در پاسخ به سوالی که درباره ماندگاری پزشکان متخصص در بوشهر مطرح شد، گفت: این کار نیازمند همکاری تمام بخش‌هاست و تأمین زیرساخت‌های مناسب در نقاط مختلف استان و ایجاد جذابیت از شاخصه‌های ماندگاری پزشکان متخصص در شهرهای مختلف است.

رئیسی افزود: دانشگاه نیز باید به پزشکان متخصص پرداخت به موقع و متناسب با فعالیتشان داشته باشد و محیط دلپذیری برای فعالیت آن‌ها فراهم کند که تمام تلاشمان را در این خصوص به‌کار خواهیم گرفت.

این مقام مسئول خاطر‌نشان‌کرد: یکی از برنامه‌های که در دانشگاه دنبال می‌شود راه‌اندازی درمانگاه‌های تخصصی در سطح شهرستان‌های استان است و امیدوارم با اجرای برنامه‌های وزارت بهداشت در سال آینده و واقعی شدن بیشتر تعرفه‌ها، شاهد جذابیت فعالیت در درمانگاه‌های تخصصی برای اساتید و هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی باشیم که بدون شک کیفیت درمان را ارتقا خواهد داد.

رئیسی برنامه مهم دانشگاه علوم پزشکی در سال آینده را توجه به بهداشت ذکر کرد و افزود: در کشور 9 درصد افراد به دیابت مبتلا هستند که این رقم در استان بوشهر 14 درصد است و شیوع فشار خون در استان بالاست که این دو عامل، بیماری‌های قلبی و از کار افتادن کلیه‌ها می باشند که لطمه جبران‌ناپذیری بر سلامت فرد وارد می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سیاست کلی ما این است که با جدیت به موضوع بهداشت و پیشگیری در استان بپردازیم و همه چیز را به درمان موکول نکنیم تا از بروز بیماری‌هایی که صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کنند و هزینه‌های بسیار زیادی را تحمیل می‌کنند، بکاهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار