ایجاد نخستین بایگانی الکترونیکی دادگستری کشور دربوشهر
کد خبر: 637269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002fmX
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷
رییس کل دادگستری :
رییس کل دادگستری استان بوشهرگفت: با ثبت الکترونیکی دومیلیون و 197هزار پروند قضایی در بوشهر نخستین آرشیو الکترونیکی بایگانی راکد دادگستری های کشور در این استان ایجاد شد.

حیدر بحرانی در آیین اختتامیه پروژه بایگانی الکترونیکی پرونده های قضایی در دادگستری استان بوشهر افزود: این طرح با عنوان ساماندهی بایگانی راکد دادگستری با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه های ملی در 16 حوزه قضایی با پالایش و فرم نویسی پرونده ها به مدت چهار سال اجرا شد.

وی یادآورشد: با توجه به شرایط آب وهوایی استان بوشهر اسناد با گذشت زمان دچار فرسودگی زودرس می شود که این امر ماندگاری پرونده ها را کاهش می دهد.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: برای نگهداری پرونده های راکد سه هزارو 700 متر مربع فضای فیزیکی اشغال شده بود که با ثبت الکترونیکی پرونده ها در قالب چند هارد فضای اختصاصی برای نگهداری آنها به سه متر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: آزاد سازی فضاهای یادشده نیازهای فضای فیزیکی دادگستری استان بوشهر در حوزه های قضایی را نیز به دنبال داشته است.

بحرانی گفت: ارتقای سطح امنیت و حفاظت از اسناد از دیگر نکات مثبت اجرای ثبت الکترونیکی پرونده بایگانی راکد است.

وی افزود: تا قبل از آرشیو الکترونیکی بسیاری از پروند ها به نحوی مفقود و یا مورد خدشه واقع می شدند و دسترسی به آنها نیز برای تصمیم گیری قضایی با مشکل روبه رو بود.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: در شرایط فعلی پس از اسکن و کپی برداری، نسخه های آن در اختیار بایگانی دادگستری، حفاظت اطلاعات، حوزه های قضایی شهرستان ها و اسناد ملی استان بوشهر قرار می گیرد تا اگر سندی در مرجعی مخدوش شد در مرجع دیگر امنیت آن حفظ شود.

وی گفت: از مجموع پرونده های ثبت الکترونیکی دادگستری استان بوشهر سه میلیون و 355 هزار سند با حضور کارشناسان اسناد و کتابخانه ملی شعبه بوشهر جدا و در اختیار آنها قرار گرفت.

بحرانی افزود : اجرای این طرح دو میلیاردو 420 میلیون ریال هزینه در برداشته است که این رقم در مقایسه با فضای مورد نیاز برای نگهداری پروندها، نیرو وامکانات قابل مقایسه نسبت.

وی با قدردانی ازکسانی که درتحقق این ضرورت اجتناب ناپذیر نقش آفرین بوده اند یادآورشد: دیگر دستگاه های اجرایی نیز با اجرای طرح آرشیو الکترونیکی بایگانی راکد از مزایای آن بهره مند شوند.

بحرانی گفت: باید برای توسعه قضایی که مورد تاکید رییس قوه قضاییه است گام های موثرتری برداشته شود تا دستگاه قضا به سمتی سوق یابد که خدمت رسانی به مردم آسان تر انجام شود.

در این آیین با اهدای لوح از تلاش دست اندرکاران این طرح قدردانی شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار