کد خبر: 1238663
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
شورای ائتلاف در پیامی به رئیس‌جمهور منتخب

شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در ۱۵ تیر و تبریک آن به مردم، رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور منتخب ابراز امیدواری کرد رئیس‌جمهور جدید شایسته‌سالاری را بر تعلق افراد به گروه‌های سیاسی ترجیح دهد. 
به گزارش ایرنا، شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در پیامی با تبریک پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست‌جمهوری، ابراز امیدواری کرده است رئیس‌جمهور منتخب به آنچه در مناظره‌ها وعده داده پایبند باشد و با واقع بینی اجازه ندهد که جناح خاصی پیروزی ایشان را مصادره کرده و شخص ایشان را وامدار خود بداند، بلکه در انتخاب همکاران خود برای اداره قوه مجریه، شایسته‌سالاری را بر تعلق افراد به این گروه یا آن گروه سیاسی ترجیح دهد. در ادامه این پیام بیان شده است: التزام به قواعد مردم‌سالاری ایجاب می‌کند که همگان به ویژه وقتی به سلامت انتخابات اطمینان دارند، به نتیجه آن احترام بگذارند و در حفظ حرمت جایگاه بالای ریاست جمهوری و احترام شخص رئیس‌جمهور منتخب بکوشند و در واکنش به نتیجه انتخابات از جاده انصاف و اعتدال دور نیفتند و از اتهامات بیجا پرهیز کنند. 
بر اساس این پیام، از جناب آقای دکتر پزشکیان نیز انتظار می‌رود که به آنچه در مناظره‌ها وعده داده‌اند پایبند باشند. ایشان در میان اوصاف شخصی خود بیش از هر چیز به صداقت خود تأکید ورزیدند. 
امیرالمومنین علی (ع) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند: والحقّ أوسع الأشیاء فی التواصف وأضیقُها فی التناصف، یعنی میدان حق هنگام سخنوری از هر میدانی وسیع‌تر و هنگام عمل بدان از هر مجالی تنگ‌تر است. 
این پیام می‌افزاید: امیدواریم رئیس‌جمهور جدید توجه داشته باشد که از این پس رئیس‌جمهور همه مردم ایران هستند و از ایشان می‌خواهیم با واقع بینی اجازه ندهند که جناح خاصی پیروزی ایشان را مصادره کرده و شخص ایشان را وامدار خود بداند، بلکه در انتخاب همکاران خود برای اداره قوه مجریه، شایسته‌سالاری را بر تعلق افراد به این گروه یا آن گروه سیاسی ترجیح دهد. تنها در این صورت است که رئیس‌جمهور جدید می‌تواند شیرینی پیروزی را به کام همه ملت بچشاند و از حمایت همگان در حل مسائل بهره‌مند شود. بر اساس این پیام، با پایان یافتن انتخابات وقت آن رسیده است که رقابت را به رفاقت بدل کنیم و برای سربلندی کشور دررسیدن به قله ایران قوی، دست به دست هم دهیم و به دولت، مجلس و قوه قضائیه در حل مشکلات کمک کنیم. تنها در این صورت است که ۱۵ تیرماه سال ۱۴۰۳ می‌تواند برای ایران روزی مبارک، آینده‌ساز و افتخارآمیز محسوب شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار