کد خبر: 1237479
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰
سخنگوی سازمان مدیریت بحران ضمن تشریح آخرین وضعیت آتش‌سوزی‌ها در غرب و جنوب غرب کشور، گفت: عرصه‌های جنگلی این منطقه به مساحت ۷۵۰۰ متر نیز دچار حریق شد که با تلاش عوامل امدادی مهار شد.

جوان آنلاین: حسین ظفری، در خصوص آتش سوزی‌های روز یکشنبه، اظهار داشت: آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی (حدود ۳ هکتار) شهرستان مریوان، بخش مرکزی روستای ره شه که از ساعت ۱۶ روز گذشته شروع شده بود در ساعت ۱۸ همان روز با تلاش عوامل امدادی مهار گردید.

به گزارش مهر، وی افزود: همچنین در شهرستان بانه بخش آمرده روستای نیزه رود، نیز آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی این منطقه به مساحت ۷۵۰۰ متر مربع در ساعت ۱۶ آغاز و در ساعت ۱۷ اطفا گردید. علت دو حریق مذکور در دست بررسی است.

ظفری همچنین گفت: در پی وقوع این دو آتش سوزی، عرصه‌های جنگلی این منطقه به مساحت ۷۵۰۰ متر نیز دچار حریق شد که با فراخوان و اعزام نیرو‌های عملیاتی با همکاری نیروی انتظامی، بسیج، منابع طبیعی و محیط زیست، اطفای حریق به طور کامل انجام شد و هم اکنون عوامل اداره کل مدیریت بحران و منابع طبیعی جهت پایش نهایی در منطقه مستقر هستند.

وی به آتش سوزی استان خوزستان نیز اشاره کرد و افزود: در پی وقوع آتش سوزی محدود در شهرستان‌های مسجدسلیمان و باغ ملک، بخشی از عرصه‌های مرتعی مناطق دوازده امام و کنجدکار با هماهنگی یگان حفاظت منابع طبیعی و نیرو‌های عملیاتی و مردمی به طور کامل مهار شد.

ظفری گفت: عوامل اداره کل مدیریت بحران و منابع طبیعی به منظور پایش نهایی در منطقه مستقر هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار