کد خبر: 1237451
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
سرهنگ سیدابوالفضل موسوی‌پور در توضیح بیشترین علل تصادفات تهران در تابستان سال گذشته گفت: عدم توجه به جلو با ۳۴ درصد، عدم رعایت حق‌تقدم عبور با ۱۶ درصد، تغییر مسیر‌های ناگهانی ۱۱ درصد و حرکت با دنده عقب با ۱۰ درصد و مابقی علل‌ها نیز ۲۹ درصد در بروز سوانح نقش داشته‌اند

جوان آنلاین: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه تابستان سال گذشته بیشترین دلیل سوانح رانندگی عدم توجه به جلو بود، گفت در این مدت ۱۷۵ نفر در تصادفات فوت شدند. 
سرهنگ سیدابوالفضل موسوی‌پور در توضیح بیشترین علل تصادفات تهران در تابستان سال گذشته گفت: عدم توجه به جلو با ۳۴ درصد، عدم رعایت حق‌تقدم عبور با ۱۶ درصد، تغییر مسیر‌های ناگهانی ۱۱ درصد و حرکت با دنده عقب با ۱۰ درصد و مابقی علل‌ها نیز ۲۹ درصد در بروز سوانح نقش داشته‌اند. بر همین اساس عدم توجه به جلو، رتبه اول در تصادفات تهران را داشت. وی ادامه داد: در این مدت ۱۷۵ نفر در سوانح فوت و ۶ هزار و ۱۳۵ نفر زخمی شدند و ۲۳ هزار و ۹۹۶ سانحه خسارتی اتفاق افتاده است. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: موتورسواران یکی از کاربران آسیب‌پذیر در تصادفات هستند که با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی جان خود و ترک‌نشین و حتی دیگر عابرین پیاده را به خطر می‌اندازند و در صورت واژگونی تصادف آن‌ها به جرحی و فوتی تبدیل می‌شود. وی گفت: در دل آمار اعلام شده، متأسفانه تصادفات فوتی موتورسواران ۹۴ نفر، تصادفات جرحی آن‌ها ۳ هزار و ۹۴۳ نفر و میزان تصادفات خسارتی موتورسواران ۳ هزار و ۸۴ مورد در تابستان سال گذشته بوده است. سرهنگ سیدابوالفضل موسوی‌پور اظهار داشت: عدم توجه به جلو از سوی رانندگان تهرانی، اولین علت وقوع تصادفات است که لازم است رانندگان حین رانندگی فقط توجه به جلو داشته باشند و از انجام هرگونه اقدامی مانند خوردن و آشامیدن، صحبت با تلفن همراه، استعمال دخانیات و صحبت با سرنشینان خودرو که حواس آنان را از رانندگی پرت می‌کند، جداً خودداری کنند. وی با اشاره به فصل گرما و لازمه توجه موتورسواران به اهمیت استفاده از کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت نیز توصیه کرد حتماً قبل از روشن کردن این وسیله نقلیه از کلاه ایمنی استاندارد استفاده کنند و در روز چراغ موتورسیکلت را جهت بهتر دیده شدن توسط دیگر رانندگان روشن نگه دارند تا شاهد تصادفات دلخراش نباشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار