کد خبر: 1233658
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: از زمان آغاز فعالیت قرارگاه مهارت آموزی تا کنون یک میلیون ۶۵۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.

جوان آنلاین: سردار موسی کمالی؛ مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح دوشنبه شب در قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه  در ستاد انتظامی استان کردستان با اشاره به آموزش‌های مهارت‌آموزی اظهار داشت: از زمان آغاز فعالیت قرارگاه مهارت آموزی تا کنون یک میلیون 650 هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند، که از این تعداد 850 هزار نفر به صورت تخصصی آموزش دیده‌اند. 

وی با اشاره به ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و ایجاد انگیزه و‌ تشویق جوانان به مهارت‌آموزی،گفت: مهمترین بحث در گفتمان سازی مهارت آموزی دست یابی به  نگاه مشترک برای تحقق اهداف قرارگاه است. 

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه مهارت‌آموزی و توانمندسازی سربازان یکی از دغدغه‌ها و برنامه‌های اولویت‌دار نیروهای مسلح است، تصریح کرد: ما باید وضع موجود را به نحو احسن ارزیابی و با راه حل مناسب مشکلات و موانع را برطرف کنیم، و این امر نیازمند نقشه راه و تقسیم کار است.  

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق این هدف در ده محور پشتیبانی و حمایت را آغاز کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: نخستین محور اهتمام و ورود فرماندهان و مسئولان به این حوزه و سپس بحث غربالگری و نیازسنجی و برگزاری آزمون بر حسب نیاز و تربیت نیروی انسانی متناسب با نیاز بازار بعد از خدمت مقدس سربازی جزو دیگر اولویت‌هاست. 

کمالی از ایجاد تجهیزات و کارگاه‌های مجهز طبق استانداردهای لازم به‌عنوان سومین محور نام برد و اضافه کرد: اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی سربازان چهارمین مورد اجرایی است. 

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به 5 مورد آخر بحث مهارت‌آموزی جهت تربیت نیروی کارآمد عنوان کرد: تعامل بین نیروهای مسلح و سازمان‌های دیگر، آمار و اطلاعات، آسیب‌شناسی، جذب اعتبارات، رصد و هدایت و حمایت شغلی و نظارت اجرایی از دیگر مواردی است که برای تربیت نیروی کارآمد و جوان انقلابی باید مورد توجه قرار گیرد.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان نیز در این نشست به ارائه گزارشی از حوزه انتظامی و اقدامات انجام شده در این قرارگاه پرداخت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار