کد خبر: 1233497
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۰
اسرائیل بعد از هشت ماه نسل‌کشی و کودک‌کشی در نقطه آغازین شکست در جا نمی‌زند، بلکه هم هیبت نظامی‌اش فروریخته، هم ثبات و اقتصادش زیر چادر اکسیژن است، هم در سازمان ملل و دیوان لاهه به عنوان رژیم نسل‌کش شناسایی‌شده و هم با موج جهانی نفرت روبه‌روست. 

 جوان آنلاین: محمد ایمانی در کانال شخصی خود در پیام‌رسان ایتا نوشت: اگر ارتش امریکا از نسل‌کشی در افغانستان و عراق سربلند و آبرومند بیرون رفت، رژیم صهیونیستی هم در جنگ غزه پیروز خواهد شد! این در حالی است که امریکا به توانمندی‌های خود متکی بود و اسرائیل بدون پشتیبانی امریکا حتی یک هفته هم سر پا نمی‌ماند. البته وضعیت امروز با شرایط اشغال افغانستان و عراق، زمین تا آسمان فرق می‌کند. آن روز، جبهه مقاومتی وجود نداشت و اعضای از هم گسیخته آن غالباً منفعل بودند، اما امروز، جبهه هفت ضلعی مقاومت، عرصه را نه‌فقط برای رژیم بی‌ریشه اسرائیل، بلکه امریکا تنگ کرده است. اسرائیل بعد از هشت ماه نسل‌کشی و کودک‌کشی در نقطه آغازین شکست در جا نمی‌زند، بلکه هم هیبت نظامی‌اش فروریخته، هم ثبات و اقتصادش زیر چادر اکسیژن است، هم در سازمان ملل و دیوان لاهه به عنوان رژیم نسل‌کش شناسایی‌شده و هم با موج جهانی نفرت روبه‌روست. 
دو جبهه مثل هم نیستند و دنیا امروز بهتر از هر زمان دیگری این تفاوت را می‌فهمد:
جبهه‌ای که قدرتش روزافزون شده و آن‌قدر شجاعت و اعتمادبه‌نفس دارد که اقتدارش را به ارتش امریکا و اسرائیل نشان بدهد و ناو آیزنهاور و نفتکش‌های غربی و پهپاد‌های نظامی فوق مدرن را هدف بگیرد و درعین‌حال در غزه و در سخت‌ترین شرایط با اسیران مدارا کند و جبهه شروری که قدرتش را پشتوانه چند ده سال جنایت بی‌حدومرز قرار داده بود، اما حالا در میانه میدان درمانده شده و زورش به زنان و کودکان می‌رسد. ارتش امریکا و اسرائیل دیروز ۶۰۰ شهروند غیرنظامی را در النصیرات غزه به خاک و خون کشیدند تا چهار اسیر را آزاد کنند و ضمناً چند نفر از کماندوهایشان کشته و مجروح شدند. این در حالی است که صهیونیست‌ها با همین رفتار از سر استیصال، بیش از ۷۰ اسیر خود را کشته‌اند! رفتار هیستریک اسرائیل پس از سرشکستگی عمیق هشت ماهه با رفتار هیچ دولت متعارف و باثباتی قابل قیاس نیست. ارتشی که ۷۶سال است بر فلسطین مسلط است، هنوز بعد از هشت ماه نتوانسته موفقیت میدانی در منطقه ۳۶۰ کیلومترمربعی غزه به دست آورد، آن هم با وجود نقش‌آفرینی تمام‌عیار امریکا و ناتو.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار