کد خبر: 1222268
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
اولین قتلی که در سال ۱۴۰۳ در پایتخت رخ داد، کشف جسد مرد جوانی در اطراف یکی از روستا‌های بخش لواسانات بود. روز چهارشنبه اول فروردین ماه ۱۴۰۳ مردی با اداره پلیس تماس گرفت و اعلام کرد در اطراف یکی از روستا‌های لواسانات جسد مردی را کشف کرده‌است. 
غلامرضا مسکنی 
جوان آنلاین: کشف جسد دو مرد در بخش لواسانات و بیابان‌های اطراف شهر‌ری، مرگ سارق سابقه‌دار در تعقیب و گریز پلیس، مرگ مشکوک زن جوان در سقوط از پشت‌بام خانه‌اش و قتل پسر دایی به خاطر استوری عکس خصوصی در اینستاگرام، پنج پرونده قتلی بود که در تعطیلات نوروز امسال روی میز بازپرس‌های جنایی پایتخت قرار گرفت. 
اولین قتلی که در سال ۱۴۰۳ در پایتخت رخ داد، کشف جسد مرد جوانی در اطراف یکی از روستا‌های بخش لواسانات بود. روز چهارشنبه اول فروردین ماه ۱۴۰۳ مردی با اداره پلیس تماس گرفت و اعلام کرد در اطراف یکی از روستا‌های لواسانات جسد مردی را کشف کرده‌است. 
با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی همراه مأموران کلانتری آن منطقه راهی محل حادثه شدند. 
تیم جنایی در اطراف روستایی داخل بشکه‌ای فلزی جسد سوخته شده مرد جوان ناشناسی را کشف کردند. بررسی‌ها حکایت از آن داشت عامل یا عاملان قتل مرد جوان را پس از قتل داخل بشکه آتش زده‌اند تا جسد شناسایی نشود و ردی از جنایت خود باقی نگذارند. مردی که موضوع را به پلیس خبر داده بود، گفت: «همراه تعدادی از دوستانم برای تفریح به اطراف روستا رفتیم و در حال گشت و گذار بودیم که چشممان به بشکه‌ای سوخته شده افتاد. کنجکاو شدیم و به سمت بشکه رفتیم و داخل آن با جسد سوخته‌شده مردی روبه‌رو شدیم که به شدت سوخته‌بود. سپس موضوع را به پلیس خبر دادیم و منتظر ماندیم تا مأموران از راه برسند و جسد را به آن‌ها نشان بدهیم.» مأموران در بررسی‌های میدانی هیچ آثار یا مدرکی برای شناسایی مقتول پیدا نکردند و به همین سبب جسد به دستور بازپرس جنایی برای شناسایی هویت و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی در تهران منتقل شد. 
تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان قتل ادامه دارد. مأموران در تلاشند با انجام تحقیقات میدانی و فنی زوایای پنهان این حادثه را بر ملا کنند. 
 
 دومین قتل 
دومین حادثه قتلی که در تعطیلات نوروز امسال در تهران رخ داد، کشف جسد مردی در روز پنجم فروردین ماه در اطراف بیابان‌های شهر‌ری بود که به طرز مرموزی به قتل رسیده‌بود. 
روز یک‌شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۳ کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان شهر‌ری از کشف جسد مردی در اطراف بیابان‌های محله سیزده آبان با خبر و راهی محل شدند. 
تیم جنایی در بیابان‌های جنوب پایتخت با جسد مرد جوانی حدوداً ۳۰ ساله روبه‌رو شد که طنابی دور گردنش و در ادامه به دور دست‌ها و پاهایش پیچیده شده‌بود. 
بررسی‌ها نشان داد جسد مرد ناشناس را دو رهگذر در حال عبور از آن نزدیکی کشف کرده و به پلیس خبر داده‌اند. 
یکی از رهگذران گفت: «من همیشه از این محل برای رفتن به محل کارم عبور می‌کنم. لحظاتی قبل همراه یکی از دوستانم در حال عبور بودیم که با جسد این مرد روبه‌رو شدیم و به پلیس خبر دادیم.»
تحقیقات مأموران حکایت از آن داشت مرد ناشناس که هیچ مدرک هویتی همراه نداشت در محل دیگری به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان جسد او را پس از حادثه به این مکان منتقل و رها کرده‌اند. همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی برای شناسایی هویت و مشخص شدن علت اصلی مرگ کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای شهر‌ری تحقیقات خود را برای شناسایی عامل یا عاملان قتل آغاز کردند. 
 
 تعقیب و گریز مرگبار 
سومین حادثه مرگبار نوروز امسال در پایتخت، مرگ سارق جوانی بود که شامگاه یک‌شنبه پنجم فروردین ماه در تعقیب و گریز مأموران پلیس با شلیک گلوله کشته شد. 
ساعت ۲۴ شامگاه پنجم فروردین مأموران کلانتری ۱۵۴ چیتگر به قاضی موسی رضا‌زاده، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران خبر مرگ سارق جوانی را در تعقیب و گریز اعلام کردند. 
با اعلام این خبر بازپرس جنایی همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه در محله دریاچه چیتگر شدند. تیم جنایی در آنجا با جسد مرد ۳۵ ساله‌ای به نام کامبیز روبه‌رو شدند که با شلیک گلوله کشته شده‌بود. 
بررسی‌ها حکایت از آن داشت مرد فوت‌شده همراه یکی از دوستانش که در جریان تعقیب و گریز بازداشت شده با خودروی ۲۰۶ پلاک سرقتی در حال سرقت لوازم خودروی پژو پرشیایی بودند که مأموران گشت متوجه آن‌ها می‌شوند و در جریان تعقیب و گریز کامبیز با شلیک گلوله فوت می‌کند. 
یکی از مأموران درباره حادثه گفت: «در حال گشت‌زنی بودیم و دیدیم سرنشینان خودروی پژو ۲۰۶ در حال سرقت لوازم خودروی پژو پرشیایی هستند. از سوی دیگر پلاک خودرو ۲۰۶ را استعلام گرفتیم و متوجه شدیم پلاک یک روز قبل از خودروی دیگری سرقت شده‌است. به سرعت به طرف سارقان رفتیم و آن‌ها هم با دیدن ما با خودروشان اقدام به فرار کردند. در تعقیب و گریز به آن‌ها دستور ایست دادیم، اما توقف نکردند و در نهایت با به کار‌گیری قانون سلاح اقدام به تیراندازی کردیم که یکی از تیر‌ها به لاستیک خودرو و تیر دیگر به سرنشین اصابت کرد. پس از توقف خودرو راننده را بازداشت کردیم و متوجه شدیم مرد تیر خورده هم فوت کرده است.» مأموران پلیس در بررسی سوابق مرد فوت شده دریافتند وی بیش از ۱۵ فقره سابقه در پرونده‌اش ثبت‌شده و به تازگی هم پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شده و دست به سرقت می‌زده‌است. همچنین مشخص شد همدست وی هم حدود ۲۰ سابقه دارد و قبل از حادثه هم همراه کامبیز لوازم دو خودرو را سرقت کرده بودند که لوازم سرقتی از خودرو آن‌ها کشف شده‌است. همزمان با انتقال جسد مرد فوت‌شده به پزشکی قانونی سارق سابقه‌دار برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد. 
 
 مرگ مشکوک زن جوان 
مرگ مشکوک زن جوان از پشت‌بام طبقه چهارمی در تهران، چهارمین حادثه مرگباری بود که شامگاه دوشنبه ششم فروردین ماه به مأموران پلیس گزارش شد. 
با اعلام این خبر، بازپرس ویژه قتل همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی و تشخیص هویت راهی محل شدند. 
مأموران پلیس در محله لواسان داخل حیاط ساختمان چهار طبقه مسکونی با جسد زن ۱۹ ساله‌ای روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت بر اثر سقوط از پشت‌بام به کام مرگ رفته‌است. 
بررسی‌های مأموران نشان داد زن فوت‌شده ساعتی قبل همراه شوهرش مشاجره لفظی داشته و صدای درگیری آن‌ها را همسایه‌ها شنیده‌اند و پس از آن دو نفری به پشت‌بام می‌روند و ناگهان وی به پایین سقوط و فوت می‌کند. همچنین مشخص شد شوهر زن فوت شده پس از حادثه تصمیم به فرار داشته، اما وقتی با همسایه روبه‌رو می‌شود، تصمیم می‌گیرد برای فریب آن‌ها و مأموران اقدام به صحنه‌سازی کند و مدعی می‌شود همسرش خودش را به پایین پرت کرده‌است. 
بدین ترتیب مأموران در نخستین گام شوهر وی را بازداشت کردند. وی در ادعایی گفت: «من و همسرم از قبل با هم اختلاف داشتیم و به همین دلیل همیشه مشاجره لفظی می‌کردیم. ساعتی قبل خواهرم برای عید دیدنی به خانه ما آمد و من و همسرم دوباره به خاطر همان اختلافات قبلی دوباره با هم مشاجره لفظی کردیم. او عصبانی شد و برای اینکه آرام شود به پشت‌بام رفت و من هم لحظاتی بعد به پشت‌بام رفتم تا با او صحبت کنم. هنوز لحظاتی نگذشته بود که او عصبانی شد و خودش را به پایین پرت کرد.»
در ادامه مأموران از خواهر‌شوهر زن فوت‌شده تحقیق کردند. وی نیز با تناقض‌گویی سعی داشت مأموران را فریب دهد و به همین سبب وی نیز به عنوان مظنون در حادثه مرگبار بازداشت و در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت. همچنین بازپرس جنایی دستور داد با بررسی دوربین‌های مداربسته محل حادثه و اطراف، زوایایی پنهان این حادثه را بر ملا کنند. تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد. 
 
 قتل پسر‌دایی 
پنجمین قتل در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ روز جمعه دهم فروردین ماه در جریان درگیری پسر دایی با پسر عمه‌اش در خیابان فرجام تهران رخ داد. آن روز مأموران پلیس به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران خبر دادند مرد جوان زخمی پس از انتقال به بیمارستانی در شرق تهران بر اثر شدت جراحات فوت کرده‌است. 
وقتی تیم جنایی به محل حادثه رفت، دریافتند مقتول ساعتی قبل در خیابان فرجام با پسر عمه‌اش درگیر و با ضربه چاقو او زخمی‌شده و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده‌است. 
بدین ترتیب مأموران پسر عمه مقتول را تحت تعقیب قرار دادند و وی را خیلی زود در مخفیگاهش بازداشت کردند. 
قاتل در بازجویی‌ها به قتل پسر دایی‌اش اعتراف کرد و در ادعایی گفت: «پسر دایی‌ام کارگر کارگاه پارچه‌بافی بود و من هم با او اختلافی نداشتم تا اینکه مدتی قبل عکس خصوصی مرا در اینستاگرام استوری کرد. وقتی متوجه شدم، خیلی ناراحت شدم و با او قرار دعوا گذاشتم. ما در خیابان فرجام با هم درگیر شدیم و من با چاقو او را زدم، اما قصد قتل نداشتم.» همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه متهم برای بازجویی‌های فنی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار