کد خبر: 1217186
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
شبکه توزیع برق در همدان با استفاده از هوش مصنوعی عیب‌یابی می‌شود. 

شبکه توزیع برق در همدان با استفاده از هوش مصنوعی عیب‌یابی می‌شود. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان در ششمین همایش روز مهندس در دانشگاه صنعتی استان با اشاره به اینکه هشت پروپوزال آموزشی از سوی گروه‌های علمی شرکت منجر به انعقاد قرارداد پژوهشی بسیار پراثر شده است، گفت: یکی از پژوهش‌هایی که با کمک دانشجویان انجام شد و ما امید بسیاری به آن بستیم، عیب‌یابی شبکه توزیع نیروی برق به کمک هوش مصنوعی یا یادگیری عمیق است. 
علی سهرابی‌بیدار با اشاره به اینکه تکنولوژی و دانش، امروز منجر به ایجاد ثروت و توسعه در جامعه می‌شود، افزود: امروز در کشور باید بر مبنای قابلیت‌های علمی و دانش‌محور موجود حرکت کنیم. 
وی مطرح کرد: برای جامعه تعامل با دانشگاه‌ها و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اصلاح، بهبود و بهره‌وری اقتصادی به ویژه در صنعت برق بسیار قابل توجه است. 
این مسئول با بیان اینکه مأموریت شرکت توزیع برق استان همدان توزیع برق مطمئن و پایدار برای مشترکانی است که وظیفه برق‌رسانی به آن‌ها را داریم، گفت: در حال حاضر یک لحظه نبود برق قابل تصور نیست، شاید روزی روزگاری این شدنی بود، اما امروز در جای جای جامعه نبود صنعت برق برای کسی قابل تصور نیست. 
سهرابی‌بیدار با اشاره به چهار محور راهبردی شرکت توزیع برق افزود: محور نخست هوشمندسازی است که در سه طبقه عملیاتی شده است، یکی تحول دیجیتال بوده، یعنی همه اقدامات ما در حوزه تأمین و توزیع برق بر مبنای دیجیتالیزه کردن رفتار‌ها و کوتاه کردن نقش فردیت در خدمات‌رسانی است، دوم هوشمندسازی لوازم اندازه‌گیری مشترکان است، به طوری که قرائت و صورت حساب از راه دور انجام می‌گیرد و سوم اتوماسیون شبکه‌های توزیع است که در اردیبهشت سال گذشته مدیریت هوشمند شبکه برق استان را افتتاح کردیم. 
وی یادآور شد: پایه حرکت ما در حوزه‌های مختلف هوشمندسازی است به گونه‌ای که زمان افتتاح شبکه‌های توزیع برق، تعداد اندکی مرکز کنترل داشتیم، اما امروزه این امر توسعه پیدا کرده است و این توسعه شتابان ادامه دارد. 
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: محور دوم قابلیت اطمینان یا افزایش قابلیت اطمینان مشترکان است که برق آن‌ها نباید ضعیف یا بیش از حد استاندارد باشد، نباید قطع باشد و هیچ اتفاقی در تولید و تأمین مستمر برق نیفتد، در محور سوم با عنوان بهره‌وری، هر کاری در حوزه برق و توزیع برق انجام شود باید مبتنی بر بهره‌وری و استاندارد‌های آن باشد و در محور چهارم مشتری‌مداری و ارتباط دوسویه و مستمر با مشتریان وجود دارد. 
سهرابی‌بیدار مطرح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیانی داریم که عنوان و معرفی می‌شوند و همه تأکید این است که دانش به سمت این شرکت‌ها حرکت کند. امروز در جایگاهی هستیم که صنعت برق و شرکت‌های توزیع برق جزو سازمان‌ها و شرکت‌هایی هستند که اصالت حرکت آن‌ها بر مبنای دانش امروز بوده و دانش‌محور است، بنابراین به سمت مرکز علمی و دانشجویان عزیز دستمان را بلند می‌کنیم تا بتوانیم همیاری، همفکری و حرکت همگامی داشته باشیم. 
وی تصریح کرد: تفاهمنامه‌های بسیار ارزشمندی با دانشگاه‌ها در این حوزه داشتیم که محور این تفاهمنامه‌ها دانشجویان هستند و دانشجویان هم انتظار دارند از ظرفیت اساتید و دانشجویان به ویژه در رشته‌های صنعتی که مرتبط با صنعت برق و توزیع برق است، استفاده شود. 
این مسئول با بیان اینکه امروزه تشنگی علمی برای مسائل برق به شدت ملاحظه می‌شود، گفت: ما کماکان در حوزه پژوهش‌های مشترک در راستای حمایت از پایان‌نامه‌های موضوعی و معرفی مطلب برای پایان‌نامه‌های دانشجویی در کنار دانشجویان هستیم، به طوری که ۳۲ پروپوزال از حوزه‌های دانشگاهی دریافت کردیم که هشت مورد آن از سوی گروه‌های علمی شرکت انتخاب شدند و منجر به انعقاد قرارداد پژوهشی بسیار پراثر شده که یکی از پژوهش‌هایی که با کمک دانشجویان انجام شد و ما امید بسیاری به آن بستیم، عیب‌یابی شبکه توزیع به روش هوش مصنوعی یا یادگیری عمیق است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار