کد خبر: 1208761
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۴
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به دستور ویژه استاندار البرز در خصوص تشکیل قرارگاه نظارت بر بازار استان گفت: عملیات اجرایی طرح ویژه نظارتی از امروز و در قالب رزمایش نظارت بر بازار استان آغاز می شود.

محمد انصاری اظهار داشت : ۱۲ دستگاه نظارتی استان از جمله اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز، پلیس امنیت اقتصادی و پلیس نظارت بر اماکن نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی، دامپزشکی، اتاق اصناف و...، در مرکز استان و همچنین شهرستان‌های استان در طرح نظارتی ویژه نظارتی مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در چارچوب این طرح، 115 تیم بازرسی در حوزه رصد تخلفات صنفی از جمله گرانفروشی فعال خواهند بود و همچنین 8 تیم بازرسی نیز در حوزه مبارزه با کالای قاچاق در سطح بازار فعالیت می کنند و برابر ضوابط قانونی تمامی اقلام کالایی قاچاق را جمع آوری و متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی خواهند کرد.

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان البرز گفت: از ابتدای امسال حدود 30 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان اداره کل صمت در سطح استان انجام شده و برای 6 هزار 800 متخلف صنفی، صنعتی و خدماتی تشکیل پرونده شده و به مرجع رسیدگی کننده ارجاع شده است.

انصاری تصریح کرد: طبق قانون انتزاع وظایف کشاورزی و دامپروری از وزارت صمت، مسئولیت تامین و نظارت بر بازار کالاهای اساسی و کشاورزی با اداره کل جهادکشاورزی است، با این براساس تجربیات قبلی بازرسان اداره کل صمت، سعی نمودیم در موارد مختلف از اجرای طرح های نظارتی با مجموعه جهاد کشاورزی همکاری لازم را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با توجه به تأکید ویژه استاندار محترم البرز، روند همکاری موجود میان دستگاه های مسئول در حوزه نظارت بر بازار تقویت خواهد شد تا شاهد کمترین تغییرات قیمتی در سطح بازار استان باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار