کد خبر: 1208305
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۷
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با قدردانی از هموطنان برای اهدای خون مورد نیاز به مجروحان حادثه تروریستی کرمان، از اهدای خون ۷۰۷ واحدی اهداکنندگان کرمانی خبر داد.

جوان آنلاین: دکتر بشیر حاجی بیگی در گفتگو با ایرنا با تسلیت به خانواده‌های حادثه تروریستی کرمان و آرزوی صبر و شکیبایی برای این عزیزان، از اهدا کنندگان خون که بلافاصله پس از سانحه با اهدای خون حمایت خود را از مجروحان حادثه نشان دادند تشکر کرد.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران تصریح کرد:با توجه به اینکه در حوادث غیر مترقبه، مصرف خون گروه O منفی بالا می‌رود و با توجه به اینکه زمان لازم برای تعیین گروه خونی مصدومان وجود ندارد بیشترین خون مورد استفاده در روز گذشته از گروه O منفی بود که برای همه مصدومان با هر گروه خونی قابل استفاده است.

وی افزود: از طریق شبکه ملی خون‌رسانی طی ۲۴ ساعت گذشته، استان تهران ۱۸۰ واحد، فارس ۱۵۰ واحد، خراسان جنوبی ۶۰ واحد، یزد ۲۸ واحد، ۱۰۰ واحد کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان ۱۵ واحد گلبول قرمز فشرده به استان کرمان ارسال کردند.

حاجی بیگی همچنین از ارسال ۶۱ واحد پلاکت از بندر عباس، ۵۰ واحد اصفهان، ۴۰ واحد تهران و ۴۰ واحد از استان یزد به کرمان خبر داد.

سخنگوی سازمان انتقال خون وضعیت فعلی ذخایر خون در استان را کاملا مناسب توصیف کرد. وی خاطرنشان کرد که نیاز به خون همیشگی است و اگرچه در حال حاضر برای مجروحان این حادثه خون و فرآورده مورد نیاز تامین شده است، اما با توجه به این نیاز مستمر و همیشگی، خوب است هموطنان اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار داده به نجات جان هموطنان خود همت گمارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار