کد خبر: 1189516
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی کودکان حکیم در منطقه ۱۸ واقع در جنوب تهران و با زیربنای ۲۹ هزار و ۶۵۰ متر مربع و ۲۶۶ تخت خواب، در زمینی به وسعت ۵۰ هزار مترمربع در ۳ طبقه ساخته شده است.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، خسرو صادق‌نیت رئیس بیمارستان کودکان حکیم با اشاره به اینکه امروز بعد از ظهر با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت این بیمارستان افتتاح خواهد شد گفت: خوشبختانه با حمایت هیات امنای صرفه جویی ارزی بخش اعظمی از تجهیزات این بیمارستان تامین شده است.

رئیس و مسؤول راه‌اندازی بیمارستان کودکان حکیم درباره جزئیات این بیمارستان تخصصی کودکان اظهار داشت: با توجه به افزایش جمعیت شهر تهران به ویژه در منطقه جنوبی نقش این بیمارستان در ارائه خدمات به شهروندان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: نکته‌ای دیگر این بیمارستان ترکیب جمعیتی این منطقه با توجه به برآورد شبکه بهداشت است. طبق اعلام شبکه بهداشت تقریبا ۴۹ درصد این جمعیت ۱۸ سال هستند که کودک و نوجوان محسوب می‌شوند همچنین این بیمارستان توسط خیر ساخته شده که با تجهیز مناسب این بیمارستان با همراهی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ما عملکرد مناسبی را ارائه خواهیم داد و تشویق مضاعفی خواهد بود تا خیرین با امید بیشتری نسبت به ساخت بیمارستان اقدام کنند.

صادق نیت خاطر نشان کرد: بیمارستان حکیم با حمایتی که از جانب هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران داشته تجهیزات پیشرفته‌ای را دارد و تاکنون توانسته بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد نیازها را تامین کند که قسمت مهمی از این تجهیزات بخش‌های ویژه NICU و ICU ، مرکز تصویربرداریMRI و CT و همچنین آنژیوگرافی‌هایی است که برای نوزادان و کودکان تهیه کرده‌ایم و آزمایشگاه این بیمارستان نیز به زودی و با همراهی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تکمیل خواهد شد تا ارائه خدمات به بهترین نحو انجام گیرد.

وی یادآور شد: از جمله اتفاقات مهمی که با کمک وزارت بهداشت در حال انجام است بحث رادیوتراپی کودکان بوده که در کشور هیچ دانشگاهی را نداریم که دارای رادیوتراپی اطفال باشد لذا برای اولین بار مهمترین مرکز رادیوتراپی اطفال کودکان را در مرکز طبی به امید خدا راه‌اندازی خواهیم کرد.

رئیس بیمارستان کودکان حکیم تصریح کرد:اقدامات لازم جهت تامین شتابدهنده و سی تی سیمیلاتور را انجام داده شده و در همین راستا خیر محترم نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفته و انشاالله خواهیم توانست بهترین خدمات را که نه تنها در کشور بلکه در منطقه بی نظیر خواهد بود را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه قسمت عمده‌ای از تجهیزات بیمارستان کودکان حکیم توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تامین شده است، افزود: خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان توسط این نهاد هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ اینکه با قیمت مناسب خریداری شده است نشان می‌دهد که تسهیلات هیات امنای صرفه جویی ارزی بسیار به ما کمک کرده است.

صادق نیت ادامه داد: اطمینانی که ما به هیات امنای صرفه جویی ارزی داریم منجر شده تا تجهیزات با کیفیت بالا و قیمت مناسب و زمان مناسب در اختیار بیمارستان قرار گیرد.

گفتنی است؛ بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی کودکان حکیم در منطقه ۱۸ واقع در جنوب تهران و با زیربنای ۲۹ هزار و ۶۵۰ متر مربع و ۲۶۶ تخت خواب، در زمینی به وسعت ۵۰ هزار مترمربع در ۳ طبقه ساخته شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار