کد خبر: 1189316
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
دادگاه فیفا حکم پرونده یورگن لوکادیا را به سود پرسپولیس صادر کرد: ۳۲۵ هزار دلار جریمه و متعاقب آن شش ماه محرومیت!

به گزارش جوان آنلاین از ورزش سه، باشگاه پرسپولیس موفق شد با اقدام حقوقی یورگن لوکادیا را در دادگاه فیفا محکوم کند و حالا این بازیکن ملزم به پرداخت بیش از ۳۰۰ هزار دلار به پرسپولیس خواهد بود.

یورگن لوکادیا که فصل گذشته به صورت ناگهانی اردوی سرخپوشان را ترک کرد، با شکایت پرسپولیس مواجه شد و در عین حال از این باشگاه به فیفا شکایت کرد، اما در نهایت پرونده کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال باعث شد تا حکم نهایی به سود سرخپوشان صادر شود.

نکته مهم اینکه پرسپولیس حالا توانسته تضمین جالبی هم برای پرداخت این پول بگیرد و در صورتی که لوکادیا نتواند رقم بدهی را پرداخت کند، باشگاه کانگژو و خود این بازیکن دچار محرومیتی سنگین خواهند شد و حتی ممکن است حکم سنگینتری هم به دست این بازیکن و باشگاهش برسد.


۱۷۸۳۹۷۲
این بخشی از حکم این پرونده است:
بولت پرسپولیسدر بند یک حکم آمده است که بخشی از شکایت باشگاه به عنوان خواهان پذیرفته شده است.

بولت پرسپولیسدر بند دو تصریح شده است که یورگن لوکادیا محکوم و ملزم به پرداخت ۳۲۴ هزار و ۲۰۰ دلار به عنوان جریمه نقض قرارداد بدون دلیل موجه هستند که باید به حساب باشگاه واریز شود.

بولت پرسپولیسدر بند سه نیز آمده است که خوانده دو یعنی باشگاه چینی کانگژو که لوکادیا هم‌اکنون در آن توپ می‌زند به صورت تضامنی، نسبت به پرداخت این مبلغ به باشگاه پرسپولیس، مسئولیت دارد.

اگر تا ۴۵ روز آینده یورگن لوکادیا رقم ۳۲۴ هزار دلار را که معادل چیزی نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان است، به حساب پرسپولیس پرداخت نکند، محکومیت بعدی در انتظار مهاجم هلندی است:

بولت پرسپولیسخوانده یک (لوکادیا) به مدت ۶ ماه و تا زمان پرداخت مبلغ از فعالیت‌های فوتبالی محروم خواهد بود.

بولت پرسپولیسخوانده دو (باشگاه کانگژو) که به صورت تضامنی در پرداخت این مبلغ مسوولیت دارد به مدت سه پنجره نقل و انتقالاتی پیوسته و تا زمان واریز مبلغ مذکور محروم خواهد بود.

بولت پرسپولیسدر پایان این مدت ۶ ماه و سه پنجره نقل و انتقالاتی، چنانکه مبلغ به حساب باشگاه پرسپولیس واریز نشده باشد، پرونده برای اخذ تصمیم و تنبیهات بیشتر به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع داده خواهد شد.

این یکی از بزرگترین و مهمترین برد‌های حقوقی تاریخ باشگاه بعد از محکومیت النصر در دادگاه فیفا و CAS است که بار مالی نیز بر دوش یورگن لوکادیا خواهد بود که می‌تواند بخشی از بدهی سرخپوشان را تامین کند.

شاید بسیاری انتظار داشتند که پرسپولیس در این پرونده محکوم شود، اما تیم حقوقی قرمز‌ها به ریاست حسین دوام این پیروزی بزرگ را رقم زد که جای تحسین بسیاری خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار