کد خبر: 1189174
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004zME
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۴
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس:

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی معتقد است با پیش‌ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس، نامزد‌ها با آرامش بیشتری در انتخابات شرکت می‌کنند و قبل از ثبت‌نام نهایی فرصت بیشتری برای رفع نواقص پرونده خود دارند و این روش زمینه رقابتی شدن انتخابات را فراهم می‌کند.
محمد وحیدی در گفتگو با ایرنا با اشاره به استقبال فعالان سیاسی و داوطلبان انتخابات مجلس از پیش‌ثبت‌نام اظهار داشت: پیش‌ثبت‌نام کاندیداها، متولیان انتخابات در حوزه اجرایی و نظارت را در تأمین سلامت انتخابات یاری می‌دهد و می‌تواند زمینه مشارکت حداکثری را هم فراهم کند.
وی افزود: برای افزایش مشارکت حداکثری در انتخابات باید فرصت‌های ورود نخبگانی برای حضور در صحنه رقابت را تقویت کنیم و فرصتی فراهم شود که افراد دارای صلاحیت و مقبولیت، با داشتن شرایط حضور در صحنه رقابت حاضر شوند. وحیدی در خصوص وظیفه احزاب برای تقویت مشارکت حداکثری نیز اظهار داشت: فضای مشارکت مبتنی بر فضای رقابت، منبعث از جریانات و احزاب سیاسی است که قانون اساسی احزاب را به رسمیت می‌شناسد، اما احزاب در کشور ما خلق الساعه و انتخاباتی هستند و فرایند نظارتی در طول دوره ندارند. فقط در موسم انتخاباتی لیستی ارائه می‌کنند و تا چهار سال بعد پاسخگو نیستند که باید این موضوع به نوعی حل شود. وی درباره راهکار‌های افزایش مشارکت در انتخابات ابراز عقیده کرد: انتخاباتِ پیش روی ملت ایران، مسئولیت و تکلیف سنگینی بر عهده همه اقشار جامعه به ویژه نخبگان قرار داده است که انجام صحیح این تکلیف می‌تواند در مقابله با تبلیغات دشمنان تأثیرگذار باشد.
وحیدی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد انتخابات گفت: رهبر انقلاب چهار رویکرد رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت را برای انتخابات ترسیم کردند که این چهار مؤلفه بافت تارو پودی دارد که می‌تواند زمینه مشارکت حداکثری را فراهم کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار