کد خبر: 1188845
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
حسین عبداللهی فر

از همان روزی که محمد بن عبدالله (ص) دیده به جهان گشود، آتشکده فارس خاموش شد، بت‌های بسیاری در معابد شکسته شد و بخشی از کاخ مدائن فرو ریخت تا موانع وحدت حول توحید کاهش یابد. بنابراین، راهبرد وحدت برای اعتلای کلمه الله در دستور کار قرار گرفت تعصبات قومی و جاهلی، برتری‌طلبی‌های نژاد، تحقیر رنگین‌پوستان، رسومات قبیله‌ای، دخترکشی، تبعیض طبقاتی و روحیات اشرافی رنگ باخت. وحدت و اتحاد هم دستور خدا بود و هم دلایل عقلی زیادی داشت که مهم‌ترین آن‌ها سوء استفاده دشمنان اسلام از اختلافات مسلمین بود. توطئه شومی که تا به امروز در دستور کار دشمن قرار گرفته و دارد. چنانچه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در اشاره به نقشه امروز دشمن، فرمود: «دشمن دو نقطه اساسی را هدف گرفته: یکی وحدت ملّی، یکی امنیت ملّی. وحدت ملّی مهم است؛ نگذارید وحدت را به هم بزنند.» در شرایطی که دشمنان ملت ایران برای برگزاری اولین سالگرد اغتشاشات برنامه‌ریزی کرده و قصد داشتند تا به هر شکل ممکن، شکست خود در جنگ ترکیبی علیه نظام اسلامی را انکار کنند، ضرورت حفظ وحدت بیش از پیش روشن می‌گردد که لازمه آن تبیین چیستی، چرایی و چگونگی آن است؛ لذا اولین پرسش این است که مقصود از وحدت چیست؟ سؤال مهمی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ آن فرمودند: «یعنی در مسائل اساسی کشور، آنجایی که پای منافع ملّت در میان است، اختلافات مذهبی، اختلافات سیاسی، اختلافات گروهی، اختلافات قومی باید به کنار گذاشته بشود.» پرسش مهم‌تر این است که در شرایط فعلی دشمنان اسلامی با چه طرح و اقداماتی سعی در بی‌ثبات‌سازی و ناامن‌سازی کشور داشته و دارند؟
در پاسخ به این سؤال کافی است به نقشه‌ها و توطئه‌های شوم دشمنان نظام اسلامی در شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد که برای ناامن نشان دادن کشورمان طراحی و برنامه‌ریزی شده لکن با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی کشورمان نافرجام مانده است:
طراحی عملیات تروریستی جهت قتل عام تعدادی از هموطنان کرد با لباس نیرو‌های خودی برای تحریک قومیت کردی که خوشبختانه عاملان این توطئه با اشراف اطلاعاتی نیرو‌های امنیتی بازداشت و دستگیر شدند.
برنامه‌ریزی جهت سوء استفاده از فوت شدگان محکومان امنیتی اغتشاشات سال گذشته که در جریان فوت جواد روحی مشاهده شد.
طراحی نقشه شوم برای کشته‌سازی از زندانیان سیاسی و محکومان امنیتی اغتشاشات سال گذشته با هدف تحریک جریان‌های سیاسی و تشدید اختلاف سیاسی.
طراحی برنامه‌ای کاملاً هوشمندانه جهت ناآرام‌سازی دانشگاه‌ها با تحریک دانشجوی اخراجی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران که به دلیل سابقه بیماری مزمن، احتمال فوت ایشان پس از بازداشت مانند مهسا امینی وجود داشته است.
آموزش عناصر گروهکی و ضدانقلاب در خارج از کشور جهت عملیات‌های تروریستی و خرابکارانه و اعزام به داخل کشور به ویژه در استان‌های چند قومیتی و مذاهب متکثر.
راه اندازی رسانه‌های متعدد در فضای مجازی و ماهواره‌ای و حقیقی جهت تحریک قومیت‌ها و مذاهب.
سازماندهی و آموزش گروهک‌های تروریستی در استان‌های تهران، البرز، اصفهان، کرمان، مازندران، ایلام، گیلان، لرستان و....
سوء استفاده از ظرفیت گروه‌ها و تشکل‌های نوظهوری مانند فمنیست ها، بایو، اکنکار، بهایی ها.
برنامه‌ریزی برای تخریب زیرساخت‌های مهم کشور به ویژه تاسیسات برق و گازی.
سازماندهی بخشی از داعش برای کشته‌سازی با بمبگذاری در نقاط پرجمعیت و حساس از جمله جاماندگان اربعین.
هماهنگی با برخی از عناصر افراطی جریان‌های افراطی جهت دست زدن به اعتصاب غذا و صدور بیانیه‌های تحریک آمیز جهت تشدید اختلافات سیاسی.
برنامه‌ریزی و آموزش تعدادی از سلبریتی‌ها برای سوء استفاده از خانواده‌های آسیب دیده سال گذشته.
ساماندهی اراذل و اوباش یکی از استان‌های آذری نشین جهت برنامه‌ریزی برای ناآرام‌سازی استان.
برنامه‌ریزی برای سوء استفاده از دوقطبی‌های اجتماعی مانند عفاف و حجاب.
فراخوان عوامل اغتشاشگر برای برگزاری اولین سالگرد اغتشاشات.
برنامه‌ریزی جهت تجمع و اغتشاش به مناسبت رویداد‌های تلخ سال گذشته مانند حادثه زاهدان.
همان گونه که اقدامات فوق برای مخدوش‌سازی وحدت و امنیت ملی ناکام گردید برنامه‌های آتی آن‌ها نیز با تمسک به مشترکات بزرگی، چون وجود مقدس پیام آور وحدت خنثی خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار