کد خبر: 1188763
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004zFb
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به حواشی جشنواره بین‌المللی خورشید
سخنرانی روز شنبه دکتر جمیله علم‌الهدی در جشنواره بین‌المللی خورشید با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

سخنرانی روز شنبه دکتر جمیله علم‌الهدی در جشنواره بین‌المللی خورشید با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. در این سخنرانی ایشان در واکنش به لقب بانوی اول که برایشان به کار برده شده بود، بیان داشتند: «من تازه متوجه شدم که بنده را به‌عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبرمعظم انقلاب هستند. سال‌هاست که آرزو می‌کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم.» این اظهارات مورد توجه کاربران قرار گرفت. آن‌ها ضمن انتقاد از تخریب‌های که علیه دکتر علم‌الهدی مطرح می‌شود، اظهار داشتند که اساساً در ساختار کشور لقبی با عنوان «بانوی اول» وجود ندارد و اگر هم بنا به اعطای این لقب باشد، تنها برازنده مادران شهیدی است که از فرزندان خود برای اسلام و انقلاب گذشتند. برخی از کاربران نیز این نوع از حاشیه آفرینی‌ها را نشانه عدم مدیریت رسانه در دولت دانستند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور کرده‌ایم.


مالک شریعتی:
براساس نظر رهبر حکیم انقلاب، عنوان ‎ بانوی اول انقلاب اسلامی، برازنده این دو بانوی فداکار است: خانم «ستاره سردشت» و خانم «حلیمه ربیعی اصل» دو مادری هستند که ۹ شهید در دفاع مقدس تقدیم کردند.
مهدی فضائلی:
کم نبوده‌اند بانوان بزرگ و عالیقدری که در کنار مردان بزرگ نقش‌آفرینی کرده‌اند، اما خطاست که دولتمردان برای تکریم آن‌ها از الگوی نابجای بیگانگان کپی‌برداری کنند. ‎#بانوی_اول
عطیه همتی:
انتقادی که رهبری از وضعیت رسانه‌ای دولت داشت این‌روز‌ها به شدت عیان است! ‎#بانوی_اول
احمد فاراب:
در ساختار جمهوری اسلامی ‎بانوی اول این سرزمین، مادرانِ شهدا هستند که از جگرپاره‌های خود گذشتند برای امنیت و آرامش کشور... باقی فقط حَرّافی است.
علیرضا زادبر:
صبح تا شب می‌نویسیم و بحث می‌کنیم تا ذهن عده‌ای از بیماری غربزدگی دور شود.‌ای جامعه خودت تولید الگو کن، مُقلد نباش. پشت مفاهیم و الگو‌های آن‌ها فرهنگ خودشان است. بعد حرف از ‎بانوی اول می‌زنید! شاخص آن چیست؟ حتی اگر استدلال پشت این بیان باشد باز هم قابل‌قبول نیست ذهن مغلوب شرقی است.
سینا کلهر:
اگر ماجرا اینطور بوده باشد که کسی برای خود شیرینی یا از روی تغافل، همسر رئیس جمهور را ‎بانوی اول خطاب کرده و ایشان هم از موضع اخلاقی و بدون لحاظ کردن تداعی سیاسی این کلمه، گفته باشند من نیستم و از روی علاقه و احترام به همسر رهبر انقلاب اشاره کرده باشند، چه؟
جعفر برزگر:
حالا به بهانه بانوی اول خانم علم الهدی را حزب‌اللهی هم تخریب می‌کنند. نباید تقدیر کرد که در این هجمه سنگین به هویت زن اسلامی و ایرانی یک تنه وارد میدان روشنگری شدند؟ سرمایه سوزی ‎گل به خودی
محمد حامد زیبایی‌نژاد:
یک نفر به سرکار خانم علم‌الهدی همسر محترم رئیس جمهور یادآوری کنه که ما در ‎جمهوری اسلامی زیست می‌کنیم و در ساختار جمهوری اسلامی چیزی به نام بانوی اول وجود نداره لطفاً این ‎مناسبات طاغوتی را در کشور باب نکنید
محمد صالح سلطانی:
درسِ عبرتِ رسانه‌ای؟ متن و حاشیه ماجرای ‎#بانوی_اول
فاطمه ترکاشوند:
مفهومی به نام ‎بانوی اول اساساً بیرون از جهان فکری و فرهنگی ‎ انقلاب اسلامی است. حتما مسئولان کشور پیش از این هم ازوجود این عنوان مطلع بودن و می‌تونستن در صورت امکان تطابق و سازگاری، این مفهوم رو استخدام کنن. اما نه عنوان، نه کارکرد، نه جایگاه هیچ کدام قابلیت انطباق و استخدام نداره.
کبری آسودار:
این تکریم زن نیست که به واسطه نسبت فامیلی با همسرش مطرح و معرفی شود. غربی‌ها و سلطنت‌طلب‌ها هم که چنین می‌کنند، رفتارشان در تناقض با شعار‌های حقوق زن است. در ایران زشت‌تر است، چون علاوه بر تناقض با استقلال شخصیتی زن، مخالف روح انقلاب اسلامی است که علیه نسبت‌های فامیلی برخاست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار