کد خبر: 1188055
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷
شهردار کرج با تأکید بر تسریع در روند اجرای پروژه ‌ایستگاه‌های شارژ اتوبوس‌های برقی در کرج گفت: به این منظور کارگروهی متخصص در این زمینه تشکیل شود تا سریعاً نسبت به مطالعه و اجرایی کردن این پروژه اقدام شود.

مهرداد کیانی در این جلسه که با حضور تیمی از ایران خودرودیزل، محمد اسدیان رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه خریداری ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی برای اضافه شدن به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرج نیازمند ایجاد جایگاه شارژ برای این ناوگان اتوبوس برقی هستیم.

شهردار کرج افزود: در این راستا با استفاده از متخصصانی که در زمینه ایجاد جایگاه‌های شارژ اتوبوس برقی در تهران تجربیات خوبی دارند، برای احداث این جایگاه‌ها وارد مذاکره شده‌ایم. ‌امید می‌رود به زودی‌ایستگاه شارژ برای اتوبوس‌های برقی در محل دپو این اتوبوس‌ها ایجاد شود.

مهرداد کیانی ضمن تاکید بر تأثیرات مثبت کاربرد اتوبوس برقی در حفظ محیط زیست گفت: استفاده از اتوبوس برقی در خط بی‌آر تی کرج ضمن توسعه در حمل و نقل عمومی این شهر کمک شایانی در حفظ محیط زیست خواهد داشت و به همین منظور تسریع احداث جایگاه شارژ اتوبوس‌های برقی در اولویت شهرداری کرج قرار دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در گام بعدی شهرداری کرج قصد دارد که جایگاه‌های شارژ خودروها و موتورسیکلت‌های برقی را هم در شهر کرج ایجاد کند که موجب تشویق شهروندان در استفاده از سوخت‌های پاک در سطح کلانشهر کرج شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار