کد خبر: 1187390
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
غلامرضا مسکنی

۷ مرد افغان که در آتش کینه یکی از هم‌ولایتی‌هایشان در حادثه آتش‌سوزی ساختمان دو طبقه‌ای در جنوب تهران دچار سوختگی شده‌بودند، یکی پس از دیگری روی تخت بیمارستان به کام مرگ رفتند. متهم که یک سال قبل به صورت غیرقانونی به ایران آمده‌بود، در بازجویی‌ها به قتل هفت نفر اعتراف کرد.
ساعت ۷ صبح شنبه اول مهرماه به مأموران کلانتری ۱۱۳ بازار خبر رسید ساختمان قدیمی دو طبقه‌ای در نزدیکی بازارچه قوام‌الدوله آتش گرفته‌است.
با اعلام این خبر، تیمی از مأموران راهی محل شدند و مشاهده کردند آتش طبقه دوم ساختمان را فرا گرفته‌است و آتش‌نشانان همراه چند مرد افغان در حال خاموش کردن آتش هستند. بررسی‌ها نشان داد چند مرد در میان دود و آتش در طبقه دوم گرفتار شده‌اند و راه فراری ندارند. دقایقی بعد وقتی آتش خاموش شد، مأموران با پیکر نیمه جان سوخته شده هفت مرد در طبقه دوم روبه‌رو شدند که به شدت سوخته شده‌بودند. مأموران همچنین در طبقه اول هم سه مرد را پیدا کردند که سطح سوختگی آن‌ها از قربانیان طبقه دوم کمتر بود و مشخص شد یکی از آن‌ها عامل آتش‌سوزی است.
‌در حالی که متهم پس از بهبودی نسبی به جرم خود اقرار کرده‌بود، مصدومان حادثه یکی پس از دیگری به خاطر شدت سوختگی روی تخت بیمارستان به کام مرگ رفتند.
متهم صبح دیروز به دادسرای امور جنایی منتقل شد و به اتهام هفت فقره قتل عمد مورد بازجویی قرار گرفت.
وی گفت: من یک سال قبل برای کار به صورت غیر‌قانونی به ایران آمدم. همراه تعدادی از هم‌ولایتی‌هایم در اغذیه فروشی در خیابان سی تیر کار می‌کردیم و شب‌ها هم در ساختمان محل حادثه می‌خوابیدیم. هم اتاقی‌هایم باعث شدند برادرم از محل کارش اخراج شود و به همین‌خاطر من هم با آن‌ها اختلاف پیدا کردم. از طرفی من از آن‌ها پول طلب داشتم و آن‌ها نه‌تن‌ها پول مرا پس نمی‌دادند، بلکه مرا برای خواب به ساختمان هم راه نمی‌دادند و همین موضوع باعث شد من از آن‌ها کینه به دل بگیرم. یک هفته قبل از حادثه تصمیم گرفتم از آن‌ها انتقام سختی بگیرم و به همین سبب هم چهار لیتر بنزین خریدم و داخل ساختمان پنهان کردم. روز حادثه از روی در وارد ساختمان شدم و بنزین را در دو طبقه پاشیدم و کبریت زدم و ساختمان آتش گرفت. می‌خواستم فرار کنم، اما خودم هم دچار سوختگی شدم و در همان محل دستگیر شدم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار