کد خبر: 1187149
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
نماینده مجلس در گفتگو با «جوان»:
حسن رضائیان

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی معتقد است هنوز «مهار تورم، رشد تولید» به شکل شعار در تابلو‌های تبلیغاتی و بنر‌های همایش‌ها دیده می‌شود. گام‌های مسئولان در تحقق شعار سال «مهار تورم، رشد تولید» باید محکم‌تر از گذشته باشد، این جدیت باید پررنگ‌تر از گذشته به شکل عملی با حمایت همه‌جانبه از تولید صورت بگیرد و باید حرف‌ها و برنامه‌ها را در خصوص تحقق شعار سال به عمل تبدیل کرد.
محمدحسن آصفری، نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «جوان» در خصوص الزامات تحقق شعار راهبردی سال «مهار تورم، رشد تولید» گفت: نباید خلاف جهت منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کرد، در بیشتر موارد شاهد این نکته هستیم. کم‌توجهی و در خیلی موارد بی‌توجهی به تولید بیانگر این نکته است. وی افزود: بی‌توجهی به وضعیت تولیدکنندگان یکی از این مصادیق است، رشد تولید، یک فرمول دارد و آن حمایت همه‌جانبه از تولیدکننده است، حمایت یعنی اینکه مواد اولیه ارزان در اختیار تولیدکننده قرار گیرد، رفع مشکل دریافت تسهیلات بانکی، تعامل و حمایت بانک‌ها از حوزه تولید از دیگر مصادیق است.
آصفری ادامه داد: سیستم بانکی کشور باید حامی تولیدکننده باشد، الان متأسفانه این نگاه جدی نیست و یکی از مشکلات اساسی پیش‌روی تولیدکننده نقدینگی و دریافت تسهیلات بانکی است، از طرفی هم مواد اولیه گران به دست تولیدکننده و صنعتگر می‌رسد و این موضوع هم تأثیر بسزایی در افزایش قیمت کالا‌های مصرفی در بازار دارد. تا زمانی که مواد اولیه گران باشد، کاهش قیمت به ندرت اتفاق خواهد افتاد.
نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه رشد تولید، ترمز توقف قطار افسارگسیخته تورم است، تصریح کرد: اگر تولید حمایت نشود، همچنان شاهد نمودار افزایشی تورم در فضای اقتصاد کشور خواهیم بود. رشد و جهش در تولید تأثیر بسزایی در کاهش تورم دارد. گفتیم رمز آن هم حمایت از تولیدکننده در چارچوب خاص است. تولیدکننده نباید دغدغه مواد اولیه داشته باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار