کد خبر: 1187133
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
سعید منتظرالمهدی

به نمایندگی از جامعه بزرگ انتظامی کشور، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۲ را به جمعیت چند میلیونی علم و فرهنگ، اعم از معلمان و فرهنگیان گرانمایه، دانش‌آموزان عزیز، اساتید گرانقدر و دانشجویان معرفت‌جو، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم و در این مجال فرصت را غنیمت می‌شمارم تا در آغاز بهار تعلیم و تربیت، نکاتی چند را محضر جامعه بزرگ فرهنگی کشورمان یادآور شوم. ما به عنوان پلیس کشور قدردان معلمان و دیگر فرهنگیان فرهیخته هستیم، چراکه آنان، نه‌تن‌ها برای افزایش دانش و آگاهی خیل عظیم فراگیران و ارتقای تراز علمی کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند، بلکه برای پرورش نسلی برخوردار از مشی و منش سالم و دارای شخصیت پویا و بالنده و سرشار از ایمان و معنویت و حس میهن‌دوستی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، اهتمام تام می‌ورزند.
مطمئناً نونهالان و جوانانی که امروزه توسط معلمان فرزانه و اساتید فرهیخته تربیت می‌شوند، در آینده می‌توانند موجب رشد و توسعه و اعتلای شگرف و همه‌جانبه کشورمان شوند و آینده علمی کشور را تضمین کنند.
بی‌تردید همه معلمان و اساتید بر این واقعیت واقفند که اولاً «احساس امنیت روانی» دانش‌آموزان و دانشجویان سهم سترگی در یادگیری، دانش‌اندوزی و سلامت ذهنی، خلقی، اجتماعی و حتی جسمانی آنان دارد. ثانیاً این احساس دلپذیر و خرسند‌ساز بیش از هر چیز متأثر از حرف، سخن و ایده و اندیشه‌ای است که بر زبان و قلم تعلیم‌دهندگان جاری می‌شود. از همین روی انتظار می‌رود همه ما آنگونه سخن بگوییم و آن سان بنگاریم که ذهن و ضمیر متعلمان خویش را سرشار از آرامش و امنیت و امید و شادابی سازیم و آنان را از آینده روشن و افتخار‌آمیز کشور مطمئن سازیم.
ثالثاً، ما بر این واقعیت اذعان داریم که یادگیری دقیق و کامل تنها در محیط امن و عاری از عوامل مخل نظم و امنیت رخ می‌دهد. به همین سبب پلیس سرتاسر کشور تمام توان و تلاش خویش را به‌کار می‌بندد تا محیط را مهیای اینگونه یادگیری و آموزش بسازد و عوامل برهم‌زننده نظم و امنیت را در جای جای کشور از میان براند. شکی نیست که تحقق کامل این هدف مستلزم همراهی و همگامی همه فرهنگیان کشور و البته اولیای گرامی دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز است (سامانه‌های ارتباطی ما سراسر کشور نیز به بهترین شکل ممکن زمینه و بستر این همراهی و همکاری را مهیا می‌کنند)
رابعاً، از هم اکنون، به همه فرهنگیان عزیز کشور و شهروندان گرامی اطمینان می‌دهیم که سال تحصیلی پیش‌رو سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد‌بود و فراگیران عزیز با فراغ‌بال و در محیط و فضایی مملو از آرامش به فراگیری علم و دانش و تعالی روح و ذهن خویش خواهند پرداخت.
ما همانگونه که همواره تأکید کرده‌ایم، حافظ امنیت آنان و جامعه خویش هستیم و در تحقق این هدف استراتژیک به فضل وکرم الهی از هیچ تلاشی فر‌وگذار نخواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار