کد خبر: 1187070
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴

مهدی یزدان‌پناه در کانال شخصی خود در پیام‌رسان ایتا نوشت: اگر نگاهی دقیق به موضع‌گیری‌های رسانه‌های معاند قبل و بعد از سالگرد فوت مهسا امینی داشته باشیم، متوجه سرخوردگی و شکست دشمن در این مرحله از جنگ ترکیبی با نظام جمهوری اسلامی خواهیم شد. دشمن از این شکست در بهت و شوک است و این بی‌اعتنایی مردم به فراخوان‌هایش را با دلایلی مضحک توجیه می‌کند، اما این شکست‌ها سابقه‌ای چهل و چند ساله در طول تاریخ انقلاب اسلامی دارد که دشمن را مات و مبهوت کرده است.
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در مجمع سالانه یهودیان امریکا می‌گوید: من از بقای جمهوری اسلامی ایران در شگفتم. بودجه‌ای که در اینجا (امریکا) برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران تصویب شده است، تنها یکی از صد‌ها طرح و برنامه‌ای است که ما و امریکا به کار بسته‌ایم. اگر بخواهیم نگاهی ژرف‌اندیشانه به دلایل این شکست‌ها داشته باشیم می‌توان به مؤلفه‌هایی از قبیل رهبری داهیانه امامین انقلاب، اتحاد و بصیرت مردم و روشنگری رسانه‌ها و جریان انقلابی اشاره کرد، ولی با یک دید کلی‌تر می‌توان همه موارد یاد شده را ذیل کمک و نصرت الهی تقسیم بندی کرد، یعنی آن چیزی که بار‌ها و بار‌ها مورد تأکید امام خمینی و امام خامنه‌ای قرار گرفته است.
خداوند متعال در سوره محمد آیه ۷ می‌فرماید: «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ ینْصُرْکمْ وَیثَبِّتْ أَقْدَامَکمْ» و همچنین در سوره حج آیه۴۰ می‌فرماید: «وَلَینْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ ینْصُرُهُ.»
در همین راستا امام زمان (عج) در حدیث توقیع مراعات شیعه به شیخ مفید می‌فرماید: «اِنّا غَیرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِکمْ، وَلا ناسینَ لِذَکرِکمْ، وَلَوْلا ذلِک لَنَزَلَ بِکمُ الَّلاْواءُ وَاصْطَلَمَکمُ الاَْعْداءُ.» ما در رسیدگی و سرپرستی شما کوتاهی و اهمال نکرده و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم که اگر جز این بود، دشواری‌ها و مصیبت‌ها بر شما فرود می‌آمد و دشمنان، شما را ریشه‌کن می‌نمودند و این آن چیزی است که دشمن توانایی درک آن را ندارد.
ولی نکته مهم اینجاست که این یاری خداوند تا زمانی است که مردم هم دین خدا را یاری کنند و در خط خدا و اهل بیت (ع) باقی بمانند، یعنی آن چیزی که مردم در دوماه محرم و صفر به خوبی نشان دادند و البته در طول تاریخ انقلاب بار‌ها و بار‌ها در بزنگاه‌ها با شایستگی اثبات کرده‌اند وگرنه خداوند متعال با هیچ امتی عقد اخوت نبسته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار