کد خبر: 1186498
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yf4
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به هنجارشکنی یک محکوم امنیتی تجزیه‌طلب در دانشگاه تهران
روز گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ازیک محکوم امنیتی در جلسه دفاع از پایان‌نامه خود با لباس گروه تروریستی پژاک و بدون داشتن حجاب پخش شد

روز گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ازیک محکوم امنیتی در جلسه دفاع از پایان‌نامه خود با لباس گروه تروریستی پژاک و بدون داشتن حجاب پخش شد. نکته قابل توجه، شروع دفاع با نام و یاد دو تجزیه‌طلب وابسته به شوروی در دهه ۲۰ بود. کاربران در توئیت‌هایی به این مسئله اعتراض کردند. کاربران تأکید کردند این هنجارشکنی باید از سوی مسئولان دانشگاه پیگیری و به افکار عمومی پاسخ داده شود که چرا یک تجزیه‌طلب می‌تواند در یک ساختار رسمی اینچنین ظاهر شود. برخی از کاربران نیز از مطرح شدن نام دو تجزیه طلب استقبال کردند، چراکه فرصتی برای بازخوانی جنایت‌های آن‌ها پیش آمد. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور کرده‌ایم.


ماشاءالله ذراتی:
در نظر بگیرید که در امریکا دانشجویی ارائه پایان‌نامه‌اش را با حمد و ستایش از اسامه بن لادن و رهبران القاعده شروع کند! ‏یا در چین با درود و سلام به دالایی لاما، رهبر جدایی‌طلبان تبت! ‏یا در ترکیه با تکریم کودتای نافرجام ۲۰۱۶! ‏با اساتیدی که جلسه را ترک نکردند چه می‌کردند؟!
احسان موحدیان:
لیلا حسین‌زاده پانکرد تجزیه‌طلب با لباس تروریست‌های پژاک و سلام به پیشه‌وری و قاضی محمد از پایان نامه‌اش دفاع می‌کنه. ولی او را فعال دانشجویی جا می‌زنند و در روزنامه‌های کشور با وکیلش که آذر۱۴۰۱ دستگیر شد، مصاحبه می‌کنند. پیوند ضدایرانی پان ترک و پانکرد با ادعای آزادیخواهی همینه!
کبری آسوپار:
در جلسه دفاع از پایان‌نامه که ساحت علم و گفت‌وگوست، با پوشش یکی از وحشی‌ترین گروهک‌های تروریستی حضور یافته و به تقدیس تجزیه‌طلب‌ها هم پرداخته، اما به اساتید حاضر برنخورده که چطور در پوشش کسانی که با اسلحه حرف می‌زنند، به جایگاهی که کرسی اندیشه است، آمده و از آن‌ها طلب نمره می‌کند!
صفحه توئیتری «نزدیک صبح»:
حراست دانشگاه تهران و دستگاه قضای کشور لطفاً در مورد وقایع پیش آمده در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران پاسخگو باشند. آیا مملکت اینقدر بی‌در و پیکر شده که هر شخص یا گروهی هر غلطی خواستند در دانشگاه‌های کشور انجام دهند؟
صادق الحسینی:
من به آزادی بیان بدون قید و شرط معتقدم. هر محدودیتی جز شکایت خصوصی بر آزادی بیان به ضرر خیر جمعی است، چون باعث می‌شود افراد به‌خاطر زندان رفتن یا ظلمی که به آن‌ها شده ضریب بگیرند نه به‌خاطر چیزی که هستند! کمونیست‌هایی مثل لیلا حسین‌زاده باید حرف بزنند تا معلوم شود چقدر توخالی و خطرناکند.
نجاتی:
هر جا گفتند به نام زن، زندگى، آزادى در ادامه شعار جدایی بخشی از ایران را سر دادند! تروریست‌های تجزیه‌طلب وقاحت را به اوج رسانده‌اند و در اهمال و غفلت برخی مسئولان، نمایش لیلا حسین‌زاده را به صحنه آوردند.
حسین دهباشی:
ولی آن خانم جوان، خیلی خیلی خوب کاری کرد و باید از او سپاسگزار بود که - در پایان‌نامه‌ای در دانشگاه تهران- یادی از قاضی محمد و سیدجعفر پیشه‌وری کرد! اولی - پس از تسلیم و توسط همشهریان کرد‌ش- در میدان مهاباد به دار آویخته و دومی - پس از فرار به شوروی به دست دوستان آذری‌اش- کشته شد!
تقی دژاکام:
اگر مملکت صاحب داشت، الان رئیس دانشگاه تهران که نه، وزیر علوم باید عزل می‌شد. به‌خصوص با این توجیهاتی که به درد خر کردن مخاطب هم نمی‌خوره.
اسما کرمی:
استوری لیلا حسین‌زاده است، این خانم کاملاً آگاهه چیکار کرده و کجا ایستاده، اون‌وقت معاون آموزش دانشگاه تهران اومده میگه این جلسه قطعاً رسمی نبوده. رسمی چه‌جوری میشه دیگه؟ چرا خون ما رو به‌جوش میارید، عدم برخورد قاطع شما با خائنین باعث این اتفاقات شده، این خانم رسماً میگه عضو پژاکه.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار