کد خبر: 1184094
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
علیرضا بهبودی:
پاسور باتجربه والیبال ایران می‌گوید تیم ملی به یک مربی خارجی خوب با اختیار تام و قرارداد بلندمدت نیاز دارد تا ساختار تیم ایران را تغییر بدهد.

به گزارش جوان آنلاین از ایسنا، پس از آنکه تیم ملی والیبال در رقابت‌های قهرمانی آسیا در ارومیه نایب قهرمان شد، اردو‌های آماده‌سازی برای حضور در بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک را از سر گرفت. تیم ملی ابتدا به هانگژو اعزام می‌شود و بلافاصله راهی برزیل خواهد شد تا در انتخابی المپیک شرکت کند.

نتایج تیم ملی در یک سال اخیر مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و هواداران قرار گرفته است و نایب قهرمانی در آسیا اوج انتقاد‌ها به تیم ملی بود.

مطمئن بودم به ژاپن می‌بازیم

علیرضا بهبودی، پاسور باتجربه والیبال ایران در گفتگو با ایسنا به عملکرد تیم ملی در قهرمانی آسیا اشاره و بیان کرد: باید بررسی کرد توقع ما چه بود و چه نتیجه‌ای گرفتیم. اگر خودمان را از پیش برنده می‌دانستیم که خیلی اشتباه است، چون باید تلاش زیادی می‌کردیم. به عنوان یک بازیکن باتجربه مطمئن بودم که تیم ملی در فینال به ژاپن می‌بازد، اما فقط امیدوار به جو سالن و هواداران بودم که حمایت کنند و بچه‌ها هم عملکرد خوبی ارائه بدهند. هرچند کسی کم کاری نکرد، اما در فینال خیلی بد بازی کردیم.

او با بیان اینکه تیم ملی در فینال قهرمانی آسیا آماده نبود، ادامه داد: شاید بازیکنان هم با این ذهنیت وارد زمین شدند که تماشاگران فشار بیاورند، اما به سد محکمی برخورد کردند. ژاپن دو، سه سالی است که از ما سبقت گرفته و تا وقتی این نسل با همین آمادگی وارد مسابقات شود، برای ما که هیچ حتی برای تیم‌های خوب دنیا هم رقیب سختی خواهند بود.

عطایی از چه چیزی دفاع می‌کند؟

بهبودی با بیان اینکه مشکل اصلی تیم ملی فنی نیست و بازیکنان خیلی خوبی داریم، اظهار کرد: به نظرم حاشیه‌ها تیم را اذیت می‌کند. آقای عطایی بعد از قهرمانی آسیا توجیه می‌کند، اما نتایج و رفتار بازیکنان و کادر مشخص است و نمی‌دانم از چه چیزی دفاع می‌کند. بعد هم با یک عذرخواهی دوباره همه چیز از نو شروع می‌شود.

او در ادامه افزود: باید تغییر و اتفاق مثبتی در تیم بیفتد که دفاع کنند. بلین به راحتی می‌تواند از عملکرد ژاپن دفاع کند؛ چند ماهی دستیار سرمربی بود، چند سالی است به عنوان سرمربی کار می‌کند و نتایجی را هم گرفته است. اگر ضعفی هم وجود داشته باشد می‌تواند دفاع کند، اما نمی‌دانم آقای عطایی از چه چیزی دفاع می‌کند. اگر میلاد عبادی پور آماده نبود چرا به قهرمانی آسیا آمد و اگر آماده بود چرا به هانگژو نمی‌رود. صحبت‌ها و عملکرد با هم نمی‌خواند و فکر می‌کنم اگر با مردم، کارشناسان و رسانه روراست باشند، بهتر است.

حاشیه‌ها بیشتر از متن بود

بهبودی با بیان اینکه حاشیه‌های تیم ملی از متن بیشتر بوده است، تاکید کرد: هیچ اتفاق خاصی در زمین نیفتاده و تیم ملی سال‌هاست که شاداب بازی نمی‌کند. مصاحبه‌ها، توجیهات و توضیحات با شرایط تیم همخوانی ندارد و این به تدریج فشار را بیشتر می‌کند. هواداران و کارشناسان والیبال را می‌فهمند و رسانه‌ها آمار و ارقام والیبال روز دنیا را بلافاصله منتشر می‌کنند؛ بنابراین نمی‌توانند مثل ۲۰ سال پیش صحبت کنند، چون همه متوجه هستند چه اتفاقی می‌افتد.

او به حضور تیم ملی در بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک اشاره کرد و گفت: ژاپن و چین برای این رقابت‌ها برنامه دارند، اما هنوز برنامه تیم ملی را نمی‌دانیم. ژاپن اعلام کرده که می‌خواهند جشن صعود به المپیک را در کشورشان بگیرند و طلای بازی‌های هانگژو را نمی‌خواهند، اما ما هم طلای بازی‌های آسیایی را می‌خواهیم و هم به دنبال ارائه عملکردی خوب در انتخابی المپیک هستیم. در حالی که سه روز بعد از بازی‌ها باید به یک قاره دیگر برویم و بازیکنان در این فشار کار و پرواز کاملا تخلیه می‌شوند و نمی‌توانند شاداب بازی کنند.

تیم ملی به مربی خارجی خوب نیاز دارد

بهبودی در مورد جذب مربی خارجی برای تیم ملی گفت: باید یک مربی خارجی بیاوریم آن هم نه هر کسی؛ آقای کولاکوویچ و کواچ شاید در زمان سرمربیگری در ایران نتایج خوبی گرفتند، اما آن تیم نسل طلایی والیبال بود و هر کسی با آن‌ها کار می‌کرد، موفق می‌شد. نمی‌دانم داستان دستیار آقای عطایی از کجا شروع شد. کدام مربی درجه یک دنیا دستیار می‌شود و کدام مربی ایرانی حاضر است در راس کار باشد، اما اختیاری نداشته باشد؟ بنابراین باید یک مربی خارجی سطح بالا با اختیار تام و قرارداد بلندمدت داشته باشیم تا ساختار تیم ملی را تغییر بدهد.

او در پایان گفت: به عنوان بازیکن باتجربه والیبال نظرم را گفتم و قرار نیست همه حرف‌هایم درست باشد، اما تمام فشار‌هایی که درست یا نادرست به تیم ملی وارد می‌شود باید از سمت مجموعه کنترل شود. باید کار خاصی انجام شود تا بتوانیم از مغرضانه بودن انتقادها، صحبت کنیم، اما الان تیم ملی نتیجه نمی‌گیرد و همه را هم گردن کسانی می‌اندازیم که انتقاد می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار