کد خبر: 1178710
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004wdS
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
معاون قضایی و حقوق عامه دادستانی کل کشور ‌گفت: کودکان مجهول‌الهویه باید از حقوق اجتماعی و شهروندی برخوردار شوند که مستلزم ثبت هویت فرد است.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، غلام عباس ترکی معاون قضایی و حقوق عامه دادستانی کل کشور ‌در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری کودکان معلول ذهنی و جسمی پاکدشت با اشاره به پیگیری‌های مستمر دستگاه قضا برای حمایت بیش‌ازپیش کودکان معلول و مجهول‌الهویه اظهار کرد: با بازدید از مرکز نگهداری کودکان معلول و مجهول‌الهویه مهر خورشید مسائل و موضوعات حقوقی و قضایی این کودکان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بیشتر کودکانی که در این مرکز نگهداری می‌شوند مجهول‌الهویه هستند و با پیگیری،‌ مسائل قضائی‌ آن‌ها حل می‌شود، هدف اصلی این پیگیری‌های مستمر برخورداری این کودکان از حقوق اجتماعی و شهروندی بود که مستلزم ثبت هویت فرد است.

معاون قضایی و حقوق عامه دادستانی کل کشور گفت: بخشی از هزینه‌های نگهداری را بهزیستی پرداخت می‌کند اما بخش دیگر با حمایت خیرین انجام می‌شود، بسیاری از افراد خیرخواه هستند و انگیزه کمک و حمایتی هم دارند ولی بی‌اطلاع از این مراکز هستند که نیاز است اصحاب رسانه این کار را بر دوش بگیرند و زنجیره وصل خیر به مراکز نگهداری این کودکان باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: دادستان‌های سراسر کشور پدر معنوی فرزندان بدسرپرست و بی‌سرپرست هستند و دستور دادیم که ارتباط نزدیکی با مراکز نگهداری فرزندان مجهول‌الهویه که به اصطلاح به آن‌ها فرزندان ایران گفته می‌شود، داشته باشند.

ترکی بیان کرد: آیین‌نامه قانون حمایت از اطفال و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست در ابتدای سال جاری اصلاح شد، در ماده 13 این آئین‌نامه پیش‌بینی‌شده که مراکز بهزیستی بدون طی مراحل قانونی مربوط به فرزندخواندگی اطفال در همان مرکز انجام شود. اطلاع رسانی نسبت به این موضوع و تسهیل واگذاری موقت به خانواده‌ها باید انجام شود چون بسیار حائز اهمیت است.

گفتنی است؛ در این مرکز کودکان 2 تا 14 سال نگهداری می‌شود که 57 نفر از 70 کودک، مجهول‌الهویه هستند.

برچسب ها: ترکی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار