کد خبر: 1165939
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
روایت سردار حاجی‌زاده از تفاوت رزمایش‌ها و آزمایش‌های موشکی در دولت دوازدهم و سیزدهم
«رئیس‌جمهور شخصاً برای رونمایی از موشک مانورپذیر هایپرسونیک فتاح حضور پیدا کرد. در گذشته این‌طور نبود و در آزمایش‌های موشکی و رزمایش باید تحمل اعتراضات آقایان را می‌کردیم. خارجی‌ها زمانی که اعتراض از داخل را می‌دیدند آن‌ها هم به آزمایش‌های ما اعتراض می‌کردند، ولی امروز چنین مواردی را مشاهده نمی‌کنیم.»

این روایت فرمانده نیروی هوافضای سپاه اگرچه تلخ است، اما واقعیتی است که بار‌ها در دولت گذشته اتفاق افتاد و مدعیان برای رضایت «کدخدا» اگر مجال می‌یافتند، شبیه آنچه را که بر سر رآکتور اراک آوردند، توان دفاعی و موشکی ایران را تعطیل و سیمان می‌کردند.
پیشتر «جوان» در گزارشی با عنوان «موشک‌ها دیگر برجام را هوا نمی‌کنند!» نوشته بود: ظریف و روحانی دنبال بهانه‌تراشی بودند که بگویند نگذاشتند کار کنیم. قصه می‌ساختند که در روند اجرای برجام اختلال ایجاد شد. اختلال چه بود؟ شعارنویسی علیه اسرائیل روی موشک‌های ایرانی؟! مگر اسرائیل طرفی از برجام یا امنیت آن بخشی از متن برجام بود؟ روحانی می‌گفت «دیدید چه کار کردند، آمدند چگونه شهر‌های زیرزمینی را نشان دادند تا برجام را به هم بزنند، روی موشک شعار نوشتند تا برجام را به هم بزنند تا ما نتوانیم از برجام استفاده صددرصدی بکنیم...»، پس چطور حالا شلیک بالستیک‌های ایرانی همزمان با هشدار به اسرائیل، علیه روح برجام تعبیر نمی‌شود و طرف غربی هم از مذاکرات کنار نمی‌کشد؟ کسی دیگری را «کاسب تحریم» نمی‌نامد و... ظریف حتی یادداشت‌های روزنامه‌های داخلی را «گرا دادن به امریکایی‌ها» تعبیر می‌کرد!
سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه روز پنج‌شنبه، در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید که در دانشگاه مازندران برگزار شد، گفت: شهید چمران در کنار همه ویژگی‌های کم‌نظیر با دشمن‌شناسی و تشخیص جبهه حق از باطل هیچ گاه در مسیر دشمن قدم بر نداشت و عمر خود را در مبارزه گذراند.
چمران هیچ گاه برای دشمن کار نکرد
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه شهید چمران با اینکه در کشور مسئولیت داشت، تهران را ترک کرد و عازم جبهه شد، تصریح کرد: هدف اصلی شهید چمران رسیدن به جبهه، مبارزه و جهاد و شهادت بود که به آن رسید. زندگی و شهادت چمران برای ملت ایران، جوانان و دانشجویان درس بزرگی است، چرا که شهید چمران با آن همه ویژگی‌های ممتاز و دشمن‌شناسی هیچ گاه برای دشمن و به نفع دشمن حتی در امریکا کار نکرد. همه ما باید مراقب باشیم تا هدف را گم نکنیم و مانند چمران زندگی و مرگمان با افتخار باشد.
اعتراض خارجی‌ها به آزمایش‌های موشکی پژواک داخل بود
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به گسترش روابط سیاست خارجی در دولت سیزدهم عنوان کرد: در این دولت شاهد هستیم که همزمان چند برنامه در حوزه روابط خارجی از جمله روابط با کشور‌های همسایه و مباحث مرتبط با آژانس هسته‌ای و حوزه‌های دیگر در دست اقدام است، اما رئیس‌جمهور شخصاً برای رونمایی از موشک مانورپذیر هایپرسونیک «فتاح» حضور پیدا کرد. در گذشته این‌طور نبود و در آزمایش‌های موشکی و رزمایش باید تحمل اعتراضات آقایان را می‌کردیم. خارجی‌ها زمانی که اعتراض از داخل را می‌دیدند آن‌ها هم به آزمایش‌های ما اعتراض می‌کردند، ولی امروز چنین مواردی مشاهده نمی‌کنیم. این فرمانده ارشد نیرو‌های مسلح با بیان اینکه اگر در داخل مردم و دولت با وحدت و یکپارچگی با مسائل روبه‌رو شوند مشکل خاصی رخ نمی‌دهد، تأکید کرد: در سرنگونی گلوبال هاوک امریکا دیدیم ترامپ که نسبت به سایر رؤسای جمهور امریکا پرروتر بود، نه تنها اعتراض نکرد، بلکه به خاطر هدف قرار ندادن هواپیمای آن‌ها با ۲۰ – ۳۰ سرنشین تشکر هم کرد. وی ادامه داد: این فاصله از کجا به دست آمد؟ از پیشرفت و اقتدار در حوزه توانمندی‌های دفاعی، ولایتمداری و وحدت و یکپارچگی در مقابل دشمن.
سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: بایستی ما قدرتمندانه و سریع حرکت کنیم و دشمن را دشمن بدانیم. امروز جوانان و دانشجویان نخبه این کشور که با پول این ملت درس می‌خوانند و به مدارج عالی می‌رسند، بعضی از آن‌ها که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، مدیون این آب و خاک و ملت هستند و بایستی برای خدمت به این کشور و میهن بمانند.
روحیه جهادی راهکار رفع مشکلات داخلی
فرمانده نیروی هوافضای سپاه، راهکار رفع مشکلات کشور را روحیه جهادی و انقلابی و تلاش خستگی‌ناپذیر دانست و تأکید کرد: برای رفع مشکلات کشور بایستی با روحیه جهادی و انقلابی و ایستادگی و تلاش خستگی‌ناپذیر و برطرف کردن موانع و مشکلات مانند شهید بزرگوار شهید حسن تهرانی‌مقدم اقدام کرد. وی ادامه داد: بنده بیش از ۳۰ سال با این شهید زندگی کردم، او با کمبود امکانات و موانع و مشکلات توانست موفقیت‌های بزرگی را به دست بیاورد، چرا که ایستاد و مشکلات را برطرف کرد. در حال حاضر در این دولت ریل‌گذاری خوبی شده و بایستی برای رفع این مشکلات و افزایش سرعت پیشرفت کشورمان همه ما، به ویژه مراکز دانشگاهی و دانشجویان دست به دست هم داده و کمک کنیم.
سردار حاجی‌زاده یکی از مشکلات امروز را در حوزه شناخت دشمن عنوان کرد و افزود: مشکل امروز، دشمن‌شناسی است. به شما توصیه می‌کنم برای دشمن‌شناسی که یک امر اکتسابی است، نیاز نیست به دوران قبل از انقلاب و خیانت‌های امریکا مانند کودتای ۲۸ مرداد مراجعه شود، بلکه در این بیش از ۴۰ سال پس از انقلاب، اگر تاریخ انقلاب مطالعه شود، آن‌گاه دشمنی امریکا و انگلیس واضح است. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه حمایت‌های امریکا و غربی‌ها در دوران دفاع مقدس باعث طولانی شدن جنگ و شهادت بسیاری از جوانان کشور شد، خاطرنشان کرد: اگر امریکا و غربی‌ها از صدام حمایت نمی‌کردند، جنگ دو یا سه سال بیشتر طول نمی‌کشید و بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ هزار نفر از جوانان ما به شهادت نمی‌رسیدند.
به تمام فناوری‌های پیچیده دفاعی دست پیدا کرده‌ایم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در حال حاضر تلاش‌های سیاسی در حال انجام است، اما کار‌ها معطل نیست، تصریح کرد: ما در داخل با وجود استعداد‌های فراوان و نخبه می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، چرا که در بخش سخت صنعت دفاعی توانسته‌ایم با تکیه بر توان داخلی و باور جوانان نخبه انقلابی این مرز و بوم با وجود تحریم و فشار‌ها به پیشرفت‌های خوبی برسیم. وی ادامه داد: شما اساتید دانشگاه می‌دانید برای شلیک موشک که در یک مرحله این کلاهک آن جدا و ۴۰۰ کیلومتر از جوّ خارج و مجدد به داخل جوّ برمی‌گردد، باید مراقبت شود دچار انفجار و آتش‌سوزی نشود و در عین حال هدایت شود تا به هدف بخورد و یا فناوری ماهواره که بسیار دقیق و نیاز به سرعت خاص برای قرار گرفتن در مدار سرعت ۵/۷ کیلومتر در ثانیه باید باشد. حاجی‌زاده عنوان کرد: امروز به تمام فناوری‌های پیچیده در حوزه صنعت دفاعی دست پیدا کرده‌ایم، بنابراین می‌توانیم در سایر عرصه‌ها مانند صنعت و کشاورزی که بسیار ساده‌تر است مشکلات را حل کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار