کد خبر: 1160720
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در بازدید از تعدادی از مدارس غیردولتی پایتخت، گفت: شهریه اضافه‌ و خارج از ضوابط سازمان باید به خانواده‌ها برگردانده شود.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، موضوع افزایش شهریه مدارس غیردولتی، این روزها زیاد شنیده می‌شود؛ خانواده‌ها می‌گویند که امسال شهریه مدارس خیلی گران شده است و این در حالیست که سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی عنوان کرده که هنوز شهریه مدارس غیردولتی را اعلام نکرده است. 

در حقیقت به رغم عدم اعلام شهریه، برخی مدارس غیردولتی به خانواده‌ها مبالغی را به عنوان شهریه اعلام کرده‌اند و برخی هم حتی مبالغی را از خانواده‌ها دریافت کردند. همه این موارد در حالیست که ثبت‌نام رسمی مدارس غیردولتی هنوز آغاز نشده است.

برخی مخاطبان خبرگزاری فارس نیز با ثبت پویشی با عنوان «انتقاد از افزایش بی‌رویه شهریه مدارس غیردولتی» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در همین راستا تیم‌های نظارتی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و همچنین وزارت آموزش و پرورش از فعالیت مدارس غیردولتی بازدید به عمل می‌آورند. احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی هم چند بازدید سرزده از مدارس غیردولتی پایتخت داشته است.

نکته خاص این بازدیدها این است که معاون وزیر هم در جریان برنامه‌ها و فعالیت‌های مدارس قرار می‌گیرد و هم اینکه با تعدادی از اولیای دانش‌آموزان به طور تصادفی تماس می‌گیرد و درباره برنامه‌های مدرسه و میزان شهریه پرداختی آنها می‌پرسد. 

احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازدید از چند مدرسه شهر تهران به خبرنگار فارس گفت: بازدید‌های دوره‌ای و سرزده برای سال تحصیلی آینده را مدتی است آغاز کرده‌ایم و هدف رصد فعالیت های مدارس غیردولتی به صورت کامل است که ضمن برجسته‌سازی اقدامات کیفی مثبت، جلوی اشتباهات احتمالی گرفته شود.

وی افزود: یکی از نکاتی که در بازرسی‌ها تأکید داریم تفکیک شهریه مصوب و شهریه فوق برنامه است. مدارس باید برای شهریه‌ای که از خانواده‌ها دریافت می کنند، برنامه های مشخص و اجرا شده داشته باشند و به هیچ عنوان نباید وجوهی اضافه بر شهریه و خارج از ضوابط و مقررات دریافت کنند.

محمودزاده با بیان اینکه هنوز شهریه مدارس غیردولتی ابلاغ نشده است، افزود: وقتی شهریه ابلاغ نشده است، پیش ثبت‌نام باید بر اساس شهریه سال قبل صورت پذیرد و در همین راستا اعلام کرده‌ایم که شهریه اضافه‌ و خارج از ضوابط و مقررات سازمان که از خانواده‌ها گرفته شده است باید برگردانده شود.

وی به جریمه دو مدرسه که شهریه خارج از مصوبه برای سال آینده داشته‌اند، اشاره کرد و افزود: مدارس غیردولتی که شهریه اضافه از خانواده‌ها دریافت کنند ضمن اینکه باید شهریه های اضافی مازاد بر مصوبه را برگردانند، در سال تحصیلی 1403-1402 افزایش شهریه نخواهند داشت و باید طبق شهریه سال قبل ثبت‌نام کنند.

محمودزاده تصریح کرد: با متخلفین احتمالی و کسانی که در خصوص افزایش شهریه و مشوش کردن جو روانی جامعه تأثیرگذار باشند اعم از مسؤولان مدرسه یا منطقه برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار