کد خبر: 1157191
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰

سعید غفاری طی یادداشتی در کانال تلگرامی «پارک آینده پژوهی» به سه معنای سینمای استراتژیک اشاره کرد. آنچه او برشمرده عبارت است از:
الف: سینمای استراتژیک به مفهوم استفاده از فیلم و سینما به عنوان یک ابزار برای تحقق اهداف استراتژیک در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اشاره دارد. در این رویکرد، فیلم به عنوان یک ابزار ارتباطی و تأثیرگذار برای جامعه می‌تواند در ترویج و پرورش ارزش‌های فرهنگی و سیاسی، ترویج توسعه اقتصادی و حتی ترویج صلح و امنیت جهانی مؤثر باشد.
ب: استراتژی در سینما به مجموعه روش‌ها و تکنیک‌هایی اطلاق می‌شود که برای ایجاد داستان جذاب، پویا و تأثیرگذار در فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از استراتژی‌های مناسب در فیلمنامه‌نویسی، به فیلمنامه نویسان کمک می‌کند تا داستان خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشند و به مخاطب به شیوه‌ای عمیق‌تر پیام خود را منتقل کنند. این استراتژی‌ها شامل استفاده از ساختار داستان، شخصیت‌ها، تنش و تعارض، نمادگذاری، موسیقی، تصویرسازی و... هستند. هدف این است تا با استفاده از الگو‌های تجربه شده یا نوآورانه روایتی جذاب، تصویری شود.
استراتژی در فیلمنامه‌نویسی به روش‌ها و تکنیک‌هایی اطلاق می‌شود که برای ایجاد داستان جذاب و پویا در فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استراتژی‌های مناسب در فیلمنامه نویسی به فیلمنامه نویسان کمک می‌کنند تا داستان خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشند و به بینندگان پیام خود را بهتر منتقل کنند. استراتژی‌های مختلفی در فیلمنامه نویسی وجود دارد که برای ایجاد داستان جذاب و پویا مورد استفاده قرار می‌گیرند. این استراتژی‌ها شامل استفاده از ساختار داستان، شخصیت‌ها، تنش و تعارض، نمادگذاری، موسیقی، تصویرسازی و... هستند. هدف از استفاده از استراتژی‌های فیلمنامه نویسی، ایجاد داستانی جذاب، پویا و بازتاب‌دهنده واقعیت‌های زندگی است.
ج: استراتژی و مدیریت استراتژیک در سینما، به عنوان یکی از مباحث مهم در حوزه صنعت فیلم، به بررسی روش‌ها و راهکار‌هایی می‌پردازد که صنعت سینما برای حفظ و توسعه خود به آن نیاز دارد. در واقع، سینمای استراتژیک با تمرکز بر تحلیل بازار، رقابت، نوآوری و تغییرات فناوری، به سینماگران کمک می‌کند تا بتوانند با توجه به شرایط موجود در بازار، راهکار‌های مناسبی را برای موفقیت در صنعت سینما متناسب با محیط فعالیت پیشنهاد دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار