کد خبر: 1147640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004oYK
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
جانشین پلیس راهور فراجا:
جانشین پلیس راهور فراجا گفت: سفرهای استانی نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ سیاوش محبی اظهار داشت: با توجه به تقارن رفت و بازگشت مسافران امروز شاهد ترافیک پر حجمی در اکثر محورهای مواصلاتی استان‌های سراسر کشور به ویژه استان‌های زیارتی و سیاحتی هستیم.

وی با اشاره به وضعیت ترافیک جاده ها، اظهار داشت: در محورهای شمالی با توجه به مسدود شدن محور چالوس و آزاد راه تهران - شمال محور هراز و آزاد راه قزوین – رشت نسبت به سایر محورها ترافیک سنگین تری دارد.

جانشین پلیس راهور فراجا ادامه داد: تردد خودروها در محور فیروزکوه، خراسان رضوی، قم اصفهان و شیراز پر حجم و روان است و پیش بینی می شود که عصر امروز جمعه بازگشت مسافران از سفرهای بیشتر شود.

محبی افزود: در ساعات پایانی روز و نزدیک شدن به تاریکی هوا ، ورودی و خروجی استان‌ها به صورت رفت و برگشت از ترافیک پر حجم برخوردار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: به مسافران توصیه می شود که برای بازگشت خود در ابتدای روز برنامه ریزی کنند، برخی از مسافران برای استفاده بیشتر از سفر بازگشت را به ساعات پایانی روز موکول می کنند که خالی از خطر و حادثه نیست.

جانشین پلیس راهور فراجا اضافه کرد: تجربه سال‌های گذشته نشان داده که بیشترین تصادفات به علت خستگی و خواب آلودگی در بازگشت برای مسافران هنگام شب اتفاق افتاده است و به رانندگان توصیه می شو د قبل از حرکت خواب کافی داشته باشند و سرنشینان داخل خودرو توجه ویژه به راننده داشته باشند و به صورت نوبتی بخوابند تا راننده دچار خواب آلودگی نشود.

۲ هزار دوربین تردد رانندگان را رصد می کنند

محبی با اشاره به حضور ماموران پلیس راهور به صورت شبانه روزی در مسیرها، اظهار داشت: همکاران پلیس راهور به صورت سواره و پیاده در جاده ها حضور موثر و مستمر دارند و ۲ هزار دستگاه دوربین ثبت تخلفات رفتار رانندگان را رصد و پیامک تخلف برای رانندگان متخلف در کوتاه ترین زمان ارسال می شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: رانندگان سرعت مجاز را رعایت کنند با سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب در طی مسیر سفری ایمن داشته باشند.

جانشین پلیس راهور فراجا یادآور شد: بیشترین علل وقوع تصادفات سرعت و سبقت غیر مجاز خستگی و خواب آلودگی عدم توجه به جلو گزارش شده است.

محبی ادامه داد: از رانندگان انتظار داریم که با رعایت قوانین و مقررات همکاری خوبی با پلیس داشته باشند تا ما شاهد حوداث کمتری برای هموطنان باشیم.

وی با اشاره به اعمال محدودیت در جاده هاگفت: تاکنون محدودیت ترافیکی اعمال نشده ولی اگر احساس کنیم که در محور هراز ترافیک سنگین بشود و جاده ظرفیت وحجم و تردد و ترافیک خودرو را نداشته باشد محدودیت ترافیکی اعمال و اعلام خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار