کد خبر: 1145509
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004nzx
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای خانواده شهدا و ایثارگران ایجاد کرده است.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی ۴ هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور نزدیک به ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را به همراه داشته است. ترکمانه خاطرنشان کرد: ۴ هزار طرح اشتغال دیگر با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم نیز در شرف راه‌اندازی است.
وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌اندازی شده در شرف ایجاد برای خانواده شهدا و ایثارگران در راستای سیاست و راهبرد اصولی بنیاد برکت در توانمندسازی و ایجاد اشتغال ویژه اقشار اجتماعی است.
ترکمانه با تأکید بر اشتغالزایی برای خانواده شهدا و ایثارگران در سراسر کشور اظهار داشت: استان‌های خوزستان، فارس و کرمان بیشترین سهم را از این طرح‌های اشتغال دارند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۷۷ درصد طرح‌های اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به شکل انفرادی ایجاد شده و ۲۳ درصد در قالب کسب‌وکار‌های کارگاهی است.
ترکمانه اضافه کرد: ۴۴ درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در حوزه خدمات، ۳۴ درصد در کشاورزی و ۲۲ درصد در زمینه صنعت است. همچنین پرورش طیور، کیف و کفش، خدمات آموزشی، صنایع‌دستی، خدمات کشاورزی و فنی ساختمان بیشترین رسته‌های مشاغل ایجاد شده را به خود اختصاص می‌دهند.
وی درباره شیوه شناسایی واجدین شرایط نیز توضیح داد: خانواده شهدا و ایثارگران مشمول این طرح توسط بنیاد شهید انقلاب اسلامی معرفی شده یا با همکاری تسهیلگران بنیاد برکت شناسایی می‌شوند. مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز و در مجموع ۷ هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۲۱ هزار و ۷۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم برای خانواده شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شده است.
ترکمانه با تأکید بر اشتغالزایی برای اقشار ویژه اجتماعی بیان کرد: تا به امروز بیش از ۴۳ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور برای این اقشار شامل ۱۶ هزار و ۵۰۰ طرح زنان سرپرست خانوار، ۷ هزار طرح خانواده شهدا و ایثاگران، ۷ هزار و ۲۰۰ طرح معلولان، ۲ هزار طرح زندانیان و خانواده‌های‌شان و ۱۰ هزار و ۵۰۰ طرح ویژه کولبران و سوختبران راه‌اندازی شده و استقرار یافته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار