کد خبر: 1137326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lry
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
محمد اسلامی:
رئیس سازمان انرژی اتمی درباره افشای اطلاعات هسته‌ای ایران توسط آژانس گفت: «ما از رفتار سیاسی و غیرحرفه‌ای آژانس در ارتباط با افشای گزارش‌های محرمانه برجام به دیگران متاسف هستیم.»
 محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با اسپوتنیک درباره اقدامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص ایران گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران را به دست مخالفان احیای توافق هسته‌ای می‌دهد.

اسلامی گفت: ما از رفتار سیاسی و غیرحرفه‌ای آژانس در ارتباط با افشای گزارش‌های محرمانه برجام به دیگران متاسف هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطر نشان کرد که رابطه سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی بر مبنای پادمان است.

وی افزود: تلاش دشمنان برای نشان دادن عدم نیاز ایران به فناوری هسته‌ای و ادعای تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات نظامی و بمب اتم کذب است.

محمد اسلامی تایید کرد که دستاوردهای هسته‌ای اخیر ایران در زمینه های سلامت، پزشکی، محیط زیست و صنعت است. وی بیان کرد که طبق قانون مجلس ایران غنی سازی اساسا برای موارد صلح آمیز است و ایران همواره به "ان پی تی" متعهد است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار کرد: موضوع برجام به تحریم‌های علیه ایران به بهانه ادعاها از جمله ادعای ساخت بمب اتم توسط ایران مربوط می‌شود اما طرفین از تعهدات خود سر باز زدند.

اسلامی در پایان گفت: در واکنش به اظهارات بورل درباره زنده بودن برجام، هر زمان که طرفین برجام به تعهداتشان عمل کنند ما نیز به آن بر خواهیم گشت.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار