کد خبر: 1136864
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lkW
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم تقدیر از بانوان کارگر گروه شستا عنوان کرد: ارزشمندی جایگاه زن در کشور موهبتی است که توسط حضرت امام (ره) پایه گذاری شد و این ودیعه باید به درستی ماندگار و اجرایی شود.

انسیه خزعلی در مراسم تقدیر از بانوان کارگر گروه شستا با بیان اینکه دهه فجر فرصت مغتنمی است که یاد امام و شهدایی که انقلاب را برای ما ارمغان آوردند را گرامی بداریم، گفت: ما در چارچوب فرموده‌های حضرت امام و آرمان‌های انقلاب اسلامی وظیفه رفع محرومیت‌ها و ارتقای رفاه جامعه را بر عهده داریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: کاهش میزان بازماندگی از تحصیل در میان دختران، افزایش فارغ تحصیلی از دانشگاه، رشد دانش آموختگان دختر در مقایسه با پسر، رشد چشمگیر حضور دختران در عرصه اشتغال و اقتصاد همه گواه این است که انقلاب اسلامی توانسته با ایجاد فضای امن، سلامت جسمی و روانی و شرایط پشتیبان حامی و مدافع حضور بانوان در جامعه باشد.

این مسئول با تاکید براینکه بسیاری از شعار‌ها و وعده‌های روی زمین مانده دولت‌های قبل توسط دولت سیزدهم اجرایی شد، تصریح کرد: افزایش میزان سلامت و بهداشت، بیمه درمان ناباروری، بیمه خاص زنان و خانواده مانند بیمه زنان باردار تا پایان شیردهی و بیمه فرزندان تا پایان ۵ سالگی و بیمه زنان دارای ۳ فرزند در روستا‌ها در دولت سیزدهم محقق شد و شعاری بود که در دولت‌های قبل داده شد، اما در دولت سیزدهم محقق شد.

دکتر خزعلی با بیان اینکه گفته شد، اما بر زمین مانده در بخش حکمرانی و حاکمیت نیاز است برای حضور بیشتر زنان کار کنیم، عنوان کرد: باید در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها از حضور زنان نخبه و متحصص بیشتر استفاده شود و عرصه‌های مزیت دار زنان به عنوان اولویت لحاظ شود؛ توانایی انجام همزمان چند کار، دقت بالا در امور، پاکدستی و ظرافت‌های کار از جمله عرصه‌های مزیت دار در زنان است که امیدواریم در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ارائه الگوی جدید از زن مسلمان ایرانی با نقش‌های چندگانه در خانه و جامعه جزو وظایف ماست که در تلاش هستیم در نظامواره شغلی این نقش‌ها را بطور ویژه لحاظ کنیم.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار