کد خبر: 1135690
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lRa
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹
وزیر اقتصاد:
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه فصل به فصل از نرخ بیکاری کاسته می‌شود، گفت: کشور روی ریل پیشرفت پیش می‌رود و نرخ سرمایه‌گذاری کشور مثبت بوده است.

سید احسان خاندوزی عصر امروز در سفر به مازندران با بیان اینکه یکی از ارکان اقتصادی شمال کشور بابل است، اظهار کرد: هنر ما سیاست‌گذاری خوب در کنار غیرت اقتصادی برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور است.

وی با اشاره به اینکه رشد تولید و سرمایه‌گذاری یک دهه متوقف شده بود، گفت: از بن بست‌های گذشته خارج شده‌ایم، اما در عرصه اقتصادی مشکلی را حل نکردیم.

خاندوزی با اعلام اینکه روزنه‌های از رشد اقتصادی در کشور به‌وجود آمده است، اظهار کرد؛ افزایش صادرات غیرنفتی، هنر تولیدکننده است.

وی با اشاره به اینکه فصل به فصل از نرخ بیکاری کاسته می‌شود، افزود: کشور روی ریل پیشرفت پیش می‌رود و نرخ سرمایه‌گذاری کشور مثبت بوده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی یادآور شد: سرمایه‌گذاری خارجی در کشور و در استان در یک‌سال گذشته به اندازه یک چهارم ده سال گذشته افزایش داشته است.

خاندوزی بیان کرد: مجوز‌های شروع کسب و کار هنوز حل نشده است، ولی برخی موانع برداشته شده است.

وی با اعلام اینکه نقطه اتکا کشاورزی کشور، مازندران است، اظهار کرد: اگر بخواهیم از الاکلنگ قیمت گذاری عبور کنیم، دولت باید ورود کند و بخشی از هزینه‌های تولید را پرداخت کند تا محصولات کشاورزی با قیمت مناسب دست مصرف‌کننده برسد.

خاندوزی یاداور شد: در برنامه هفتم توسعه سازماندهی تولید، حل مشکلات بانکی، بدهی‌های دولتی و تنگنا‌های اقتصادی حل و فصل خواهد شد.

وی گفت: هدف مولدسازی بازگشت زمین‌های راکد به چرخه تولید با در اختیار قرار دادن زمین به سرمایه‌گذار است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار