کد خبر: 1135063
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lHT
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد بیش از ۷۵ درصد از آمریکایی‌ها از شرایط کشور خود ناراضی هستند.

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید گالوپ که روز سه‌شنبه به وقت محلی منتشر شد، بیش از ۷۵ درصد از آمریکایی‌ها از روند اوضاع در کشورشان ابراز نارضایتی می‌کنند، اما سهم کسانی که از وضع موجود به شدت ناراضی هستند، کاهش یافته است.

گالوپ اعلام کرد: با ادامه روندی که از دو دهه گذشته ادامه داشته، اکثر آمریکایی‌ها از روند شرایط در آمریکا ناراضی هستند، ۲۳ درصد از این وضعیت راضی و ۷۶ درصد ناراضی هستند.

۴۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که از وضعیت آمریکا «بسیار ناراضی» هستند. این تعداد نسبت به نظرسنجی سال ۲۰۲۱ که ۶۶ درصد از وضعیت این کشور بسیار ناراضی بودند، کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، ۳۶ درصد از دموکرات‌ها «تا حدودی» از وضعیت کنونی آمریکا ناراضی هستند و ۲۸ درصد دیگر آن‌ها بسیار از شرایط موجود ناراضی هستند. همچنین ۴۶ درصد از مستقل‌ها و ۷۵ درصد از جمهوری‌خواهان از شرایط آمریکا ابراز نارضایتی کرده اند.

این نظرسنجی از ۲ تا ۲۲ ژانویه و با مشارکت یک هزار و یک بزرگسال از تمام ایالت‌های آمریکا و ناحیه کلمبیا انجام شد. ضریب خطای این نظرسنجی ۹۵ درصد است.

بر اساس نتایج نظرسنجی روز گذشته گالوپ نیز، آمریکایی‌ها، حکومت کشور خود را مشکلی بدتر از تورم و مهاجرین غیر قانونی می‌دانند.

به گزارش ایرنا، پس از جنجال بر سر انتخاب رئیس مجلس نمایندگان و کشف اسناد محرمانه در خانه و دفتر جو بایدن رییس جمهوری آمریکا و همچنین در دفتر مایک پنس معاون سابق دونالد ترامپ رییس جمهور پیشین آمریکا، نظرسنجی روز دوشنبه گالوپ نشان داد که ۲۱ درصد از شرکت کنندگان حکومت این کشور را بزرگ‌ترین مشکل این کشور می‌دانند.

نارضایتی از حکومت در نظرسنجی جدید در میان طرفداران دو حزب آمریکا وجود داشت. ۲۴ درصد از جمهوری خواهان و ۱۸ درصد از دموکرات‌ها گفتند که حکومت آمریکا بزرگ‌ترین مشکل پیش روی این کشور است.

از زمان آخرین نظرسنجی گالوپ در ماه‌های نوامبر و دسامبر با موضوع مهمترین نگرانی‌های آمریکایی، نگرانی در مورد رهبری ضعیف در این کشور ۶ درصد افزایش یافته و آن را در صدر قرار داده است.

در نظرسنجی جدید گالوپ، ۱۵ درصد از پاسخ دهندگان تورم و ۱۱ درصد مهاجرین غیر قانونی را به عنوان بزرگ‌ترین نگرانی‌های خود دانسته اند.

پیش از این نیز، نظرسنجی رویترز-ایپسوس نشان داد که تنها ۴۰ درصد آمریکایی‌ها عملکرد بایدن را تایید می‌کردند. این میزان اگرچه اندکی از نظرسنجی ماه گذشته بیشتر بود، اما به اندازه‌ای پایین است که سبب شده دموکرات‌ها نگران انتخابات سال ۲۰۲۴ شوند.

یکی از استراتژیست‌های حزب دموکرات در این خصوص گفت: در شرایطی که باید منتظر اعلام حضور مجدد بایدن برای انتخابات باشیم، محبوبیت وی باید دستکم ۵ یا ۶ درصد بیش از آن چیزی باشد که الان می‌بینیم.

گفته می‌شود محبوبیت بایدن در شرایط کنونی، در حد وسط میزان مقبولیت «باراک اوباما» و «دونالد ترامپ» قرار دارد.

ناظران بر این باور هستند که جنجال جدید بر سر پیدا شدن اسناد محرمانه در محل سکونت بایدن و برخی دیگر در دفتر سابق وی در واشنگتن، کاخ سفید را با چالش تازه‌ای روبرو کرده است. این اسناد متعلق به دورانی است که بایدن معاون رئیس جمهوری بود.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار