کد خبر: 1134995
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lGN
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
در ادامه اقدامات نژادپرستانه صهیونیست‌ها اعم از قانون مجازات اعدام برای فلسطینیان و ارائه پیش‌نویسی برای سلب تابعیت آنها، گروه مقاومت عرین‌الاسود ضمن هشدار به صهیونیست‌ها مبنی بر هدف قرار دادن آنان، تأکید کرد که نه تنها برای آنها، بلکه برای کشته‌های آن‌ها هم هیچ جایی در خاک فلسطین وجود ندارد.

گروه مقاومت عرین‌الاسود (بیشه شیران) فلسطین شامگاه روز دو شنبه در بیانیه هشدارآمیزی علیه رژیم صهیونیستی نوشت که اگر ساکنان قدس شریف، به پا خیزند، زمین در زیر پای متجاوزان به لرزه درخواهد آمد و خواهند توانست ترس را در دل صهیونیست‌های متجاوز بیندازند. در این بیانیه با اشاره به عملیات استشهادی اخیر در قدس اشغالی آمده است: «گروه‌های عرین‌الاسود به این جوان فلسطینی شجاع و کسانی که در این مسیر گام برمی‌دارند، درود می‌فرستد. صهیونیست‌ها باید بدانند که «سرزمین شیر و عسل» (فلسطین)، به سرزمین خون و گوشت اجسادشان در این خاک بدل خواهد شد و پیام ما به شما این است که هیچ جایی در سرزمین ما ندارید.» عرین‌الاسود با بیان اینکه فلسطین هیچ جایی برای دفن اموات صهیونیست‌ها ندارد، خطاب به آنان گفت: «از همان جایی که آمده‌اید، به زادگاه اصلی خود بازگردید، زیرا این مسئله بسیار بهتر از سرنوشت حتمی شما در سرزمین ماست. عرین‌الاسود در هر خیابان و ایست‌و‌بازرسی در کمین شماست. به زودی، در خانه‌های‌تان به سراغ‌تان خواهیم آمد.» این گروه ضمن درخواست از ملت فلسطین برای اتحاد و انجام عملیات‌های مقاومتی، تصریح کرد: «به نتانیاهو و سگ او بن‌گویر می‌گوییم که سلاح شهرک‌نشینان شما، غنیمتی برای نیرو‌های ما خواهد بود که با آن، با شما خواهیم جنگید و خواهیم دید که چه کسی، دیگری را محاصره خواهد کرد.» در چنین شرایطی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا روز دو شنبه به سرزمین‌های اشغالی سفر کرد. عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس با اشاره به سفر بلینکن به اراضی اشغالی فلسطین، گفت که در راستای تقویت شراکت و حمایت مستمر امریکا از رژیم اشغالگر است. وی افزود که سفر بلینکن در راستای حمایت از کابینه فاشیستی و افراطی «بنیامین نتانیاهو» برای اجرای سیاست‌های جنایتکارانه و تجاوز علیه ملت، مقدسات و اسرای فلسطین است. القانوع درباره تداوم تشدید تجاوزات شهرک‌نشینان علیه اراضی، ملت و مقدسات فلسطین و پیامد‌های آن در منطقه هشدار داد.
نقض توافقنامه ژنو و اصول حقوق بشر
هشدار شدیداللحن مقاومت فلسطین، علاوه بر حملات اخیر صهیونیست‌ها و کشتار فلسطینیان، به برنامه‌های افراط‌گرایانه و توأم با نژادپرستی صهیونیست‌ها اشاره دارد؛ که ایتامار بن‌گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی یکی از ارکان این افراط‌گرایی است. وی در جلسه حزبش «قدرت یهود» گفت: «قانون مجازات اعدام برای کسانی که غیرنظامیان را قتل عام می‌کنند اعمال می‌شود و آن‌ها باید روی صندلی الکتریکی اعدام شوند.» وی با اشاره به تصمیم خود برای صدور دستور به نیروی انتظامی برای سرکوب فلسطینیان در قدس اشغالی گفت: «خانه‌ها را تخریب می‌کنیم و کوچه به کوچه می‌گردیم.» بن‌گویر گفت که از تصویب پیش‌نویس قانون سلب تابعیت یا اقامت فرد خرابکاری که به خاطر ارتکاب اقدام مسلحانه غرامت دریافت کرده، استقبال می‌کند و اقدامات علیه تروریست‌ها با قدرت ادامه خواهد یافت. این در حالی است که کنست رژیم صهیونیستی در اولین شور پیش‌نویس قانونی را در زمینه لغو تابعیت یا اقامت هر اسیر فلسطینی تصویب کرد که از تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق دریافت می‌کند. طبق این گزارش، ۸۹ نماینده با این پیش‌نویس موافقت و هشت نماینده نیز مخالفت خود را با تصویب چنین قانونی اعلام کردند. طبق این پیش‌نویس قانون، وزیر امور داخلی باید لغو تابعیت و اخراج اسرای فلسطینی را که از تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق دریافت کرده‌اند، ظرف ۱۴ روز تأیید کند و وزیر دادگستری نیز باید ظرف هفت روز این تصمیم را تأیید کند. همچنین دادگاه باید ظرف ۳۰ روز آن را تأیید کند تا لازم‌الاجرا شود. همچنین، بر اساس این پیش‌نویس هر اسیری که به اجرای عملیات موسوم به «ضد صهیونیستی» متهم شده و حکم زندان برایش صادر و برای وزیر امور داخلی ثابت شود که از تشکیلات خودگردان حقوق و تسهیلات دریافت کرده، به عنوان شخصی شناخته می‌شود که تابعیت خود را کنار گذاشته یا از مجوز اقامت دائم خود صرف‌نظر کرده است. شخص مذکور پس از پایان دوره محکومیتش، به مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان یا نوار غزه تبعید خواهد شد. این پیش‌نویس برای تبدیل شدن به قانون باید دو نوبت دیگر نیز در کنست به رأی گذاشته شود.
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای، تلاش کنست برای تصویب تعدادی از قوانین نژادپرستانه از جمله لغو شهروندی و اقامت اسرای فلسطینی را خطرناک خواند. در این بیانیه آمده است که وضع چنین قوانینی یک اقدام خطرناک و تنش‌زا، نوعی مجازات جمعی و تشدید اقدامات نژادپرستانه علیه شهروندان فلسطینی و نیز نقض آشکار قوانین و توافقنامه‌های ژنو، اصول حقوق بشر است. وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین جامعه جهانی و سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی را به مداخله فوری برای توقف تصویب و اجرای این قوانین فراخواند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار