کد خبر: 1134837
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lDp
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
پس از وقوع زلزله شهرستان خوی و خاسارات به بار آمده، یک تصویر در فضای مجازی از شهروندان خوی پس از زلزله منتشر شد که موجب سو استفاده فعالان رسانه ای معاند در شبکه های اجتماعی شد.
 
در این تصویر یکی از شهروندان شهرستان خوی مشاهده میشود که جهت رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از آسیب های ناشی از پس لرزه ها، از منزل خود خارج شده و با امکانات حداقلی شامل پتو، تشک و بالشت، در خیابان ساکن شده است.
 
نکته دیگر این عکس گلدسته های مجسدی است که فاصله چندانی با این شخص ندارد. همین موضوع باعث شده تا کاربران معاند دراین‌باره شبهه افکنی کرده و مدعی شوند که چرا درب مسجد برای افراد زلزله زده باز نیست و باید در این سرما، بدون امکانات در خیابان بخوابند.
 
این شبهه پس از انتشار آن با یک متن قابل توجه در یک حساب توئتیری به نام «Eriineh» وایرال شد که بسیاری از کاربران مذهبی و انقلابی در بخش نظرات و همچنین کانال های تلگرامی، پاسخ دادند. وی در توئیت خود ضمن انتشار تصویر فوق نوشت: «ای گل بگیرن در اون مسجدی و که پول ساختش و از همین مردم گرفتید! هم وطن من باید تو این برف و سرما تو خیابون بخوابه؟ مسجدی که درش به روی مردم بسته باشه این روزها نباشه بهتره!». این اکانت که توئیت های خبرنگاران و فعالان رسانه ای معاند را مدام بازنشر کرده و کمک به افزایش بازدید آن ها میکند، اینبار در این توئیت با واکنش های کاربران مواجهه شد.
 
کاربران در واکنش به این موضوع، خطاب به این حساب توئیتری و دیگر افرادی که چنین دیدگاهی در این شرایط دارند پاسخ دادند که اولا او از کجا میداند که درب مسجد بسته بوده و این شهروند را استقبال نکردند؛ همچنین از کجا معلوم که ظرفیت مسجد پر نشده است. دوما این نکته ایمنی حداقلی ترین موضوعی است که به ذهن میرسد، وقتی زمین لرزه رخ داده، افراد نه تنها از منزل خود بلکه از هر مکان مسقف و متسعد ریزش آوار خارج شده و به فضای باز پناه بیاورند. این کاربران نوشتند که مسجد نیز از جمله اماکنی است که امکان دارد هنگام پس لرزه ها دچار ریزش آوار شود. آن ها مدعی شدند که امکان دارد که این شهروند در جهت رعایت همین نکات ایمنی در خیابان ساکن شده و به مسجد مراجعه نکرده است.
 
نکته جالب توجه این است که پس از اینکه کاربران انقلابی پاسخ او را در بخش نظرات دادند، با وجود قبول اینکه نباید در این مواقع به اماکن مسقف مراجعه کرد، نه تنها به اشتباه خود اقرار نکرده و بلکه از مخاطبان خود درخواست کرده که به بخش نظرات مراجعه کنند و پاسخ «ارزشی ها(کاربران انقلابی و مذهبی) را بدهند.
 
با توجه به اینکه این مسئله در اکانت های سایبری و فعالان رسانه ای معاند مطرح و بازنشر شده کاربران انقلابی در فضای مجازی ازجمله کانال های تلگرامی خود، این مسئله را روشنگری کردند.
 

واکنش های کاربران در بخش کامنت های توئیتر «Eriineh» مشاهده میکنید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار