کد خبر: 1134735
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
حمیدرضا شاه‌نظری

برای چند هفته جریانات مختلف ضدانقلاب که کاملاً تحت هدایت سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان ملت ایران هستند با شدت و با تمام توان در رسانه‌های اجاره‌ای و شبکه‌های اجتماعی کارزار «وکالت می‌دهم» را راه انداختند؛ اقدامی که اگر نتایج حاصله و فضاحت به بار آمده از آن را پیش‌بینی می‌کردند، هیچ وقت این حماقت را مرتکب نمی‌شدند. مشکل طراحان این شو‌های رسانه‌ای و بازیگردانانی که دائم در تلاش هستند تا به بازسازی وقایع منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بپردازند و این همانی شرایط فعلی با آن دوران را در اذهان ایجاد کنند، این است که شناخت درستی از ماهیت انقلاب اسلامی و از ملت ایران ندارند و به همین خاطر است که نتایج اقداماتشان به جز ایجاد زحمت برای مردم و برخی مشکلات برای کشور، نهایتاً منجر به شو‌های مضحکی مانند این اقدام و نتایجی نامطلوب برایشان می‌شود!
برای فهم درست علت پیدایش، پیروزی و بقای انقلاب اسلامی باید سه رکن اساسی را مورد تحلیل و فهم جدی قرار داد؛ دست اراده الهی برای نصرت اسلام، رهبری بی‌نظیر یک فقیه عارف اسلام‌شناس و حضور قاطبه مردم دینمدار.
انقلاب اسلامی بی تردید یک انقلاب از جنس سایر انقلاب‌های مطرح دنیا بر پایه اومانیسم و جابه‌جایی طبقاتی جوامع به نفع طبقات جدید نبود، بلکه یک قیام در راه خدا بود و عموم مردم با همین انگیزه الهی به حمایت از امام خمینی (ره) پرداختند و توانستند با هدایت‌های او این انقلاب را به پیروزی برسانند. امام خمینی (ره) با تأکید بر الهی بودن انقلاب اسلامی می‌فرمایند: «مدعی این هستیم که یک نسیم روحانی از جانب خدای تبارک و تعالی به این کشور وزیده است و یک بارقه الهی به این کشور تابیده است.» امام (ره) در وصیتنامه سیاسی-الهی خود به صراحت با رد نگاه مادی به تحلیل انقلاب اسلامی، حساب آن را از سایر انقلاب‌ها جدا دانسته و فرمودند: «شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلاب‌ها جدا است؛ هم در پیدایش و هم‏ در کیفیت‏ مبارزه و هم در انگیزه انقلاب و قیام.» ایشان قبل‌تر نیز به روشنی از تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها سخن گفته و در سخنرانی فرموده بودند: «فرق است ما بین انقلاب اسلامی ایران با انقلاب‌های دنیا، انقلاب‌های دنیا بی‌استثنا برای ایمان نیست، برای خدا نیست. انقلاب ایران برای خداست و از اول هم برای خدا بوده است. الله اکبر بوده است و تا آخر هم همین است.» این سخنان امام خمینی (ره) و تجربه ۴۳ سال دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی و خنثی شدن همه این توطئه‌ها و دشمنی‌ها نشان‌دهنده دست الهی‌ای است که تاکنون این انقلاب را به پیش برده و از گزند دشمنی‌ها حفظ کرده است.
رهبری حکیمانه و برگرفته از نگاه توحیدی امام خمینی (ره) نیز از مهم‌ترین پایه‌های شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بود که تا عمق جان مردم ایران نفوذ کرده و اثر می‌گذاشت و میلیون‌ها پیر و جوان و زن و مرد را به صحنه پیروزی انقلاب می‌کشاند و صد‌ها هزار جان عاشق را به میدان خونین دفاع از این انقلاب در برابر دشمنان و صدامیان می‌آورد. این روز‌ها طراحان نمایش‌های عمدتاً مجازی چند ماه گذشته که ابتدا نداشتن رهبری برای اغتشاشات را به عنوان مزیت آن معرفی می‌کردند، بعد از مدتی به زعم خود به این نتیجه رسیدند که نداشتن یک رهبر واحد، یک نقطه ضعف اساسی و عامل عدم وحدت و ایجاد اعتماد اجتماعی است و با این تحلیل بود که شوی «من وکالت می‌دهم» را در بستر شبکه‌های اجتماعی آغاز کردند که با عدم توجه مردم مواجه شده و تعداد امضاکنندگان این کمپین با احتساب تلاش ربات‌های به کار گرفته شده در آن، کمتر از آرای باطله یک انتخابات واقعی در ایران شد! کارزاری که نتیجه‌اش فقط روشن شدن وزن واقعی این جریانات و مصنوعی بودن این تلاش‌ها برای ضربه زدن به ایران و شفاف شدن عدم پایگاه مردمی حداقلی برای اغتشاشگران و ضدانقلاب بود. در واقع این اقدام که بعد از شکست از به صحنه آوردن مردم در یک میدان واقعی، برای جبران آن در فضای مجازی صورت گرفت به بهترین وجه نشان داد که اغتشاشات و جریانی که تلاش می‌کند آن را یک حرکت انقلابی جا بزند فاقد کوچک‌ترین پایگاه اجتماعی بوده و علاوه بر آن حتی از یک شخصیت حداقلی مورد حمایت یک اقلیت از مردم هم برخوردار نیست!
انقلاب اسلامی یک جریان مستمر و پیش‌رونده است که ریشه آن به هزاران سال نهضت الهی انبیا و ۱۴۰۰ سال حرکت انقلابی اسلام شیعی برمی‌گردد که بر پایه فداکاری و جانفشانی ایرانیان دیندار و دینمدار شکل گرفت و به پیروزی رسید. امروز نیز این انقلاب با قدرت ادامه دارد و مایه آشفتگی و ترس تصاعدی دشمنان شده است. چون هم اسلام کاملاً زنده و پویا در جامعه ایران و در میان ایرانیان به طور جدی حضور دارد و هم هستند مردم غیرتمندی که حاضر هستند از همه چیز خود برای تداوم آن بگذرند و هم دشمنی‌ها هر روز علیه آن شدیدتر و پیچیده‌تر می‌شود. تا وقتی که مردم در صحنه هستند و تا وقتی که هستند آرمان‌ها و روح‌الله‌هایی که برای این انقلاب جانفشانی کنند، این نهضت الهی ادامه دارد و به خاک مذلت نشاندن مستکبرین و سلطه‌گران را محقق خواهد کرد و این‌ها آن حقایقی هستند که عقل و درک دشمنان انقلاب از فهم آن‌ها عاجز است که اگر این عجز نبود امروز شاهد این نمایش‌های مضحک و تلاش‌های مذبوحانه نبودیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار