روایت معاون سازمان اطلاعات سپاه از آشفتگی دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن
کد خبر: 1133463
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004krf
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲

نیرو‌های اطلاعاتی برخی کشور‌های مخالف نظام اسلامی در منطقه نشستی داشتند که آن‌ها به‌رغم اینکه تمامی جوانب را در اغتشاشات اخیر سنجیده بودند، ولی در این جلسه به شدت آشفته بودند.
سردار محمد تولایی، معاون هماهنگ‌کننده سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح دیروز به‌منظور تشریح برنامه‌های یادواره چهلمین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار شهید حسن باقری و شهدای اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهدای اطلاعات سپاه پاسداران هستیم؛ سردار حسن باقری مؤسس سازمان اطلاعات سپاه بود و به همین دلیل روز نهم بهمن روز شهادت ایشان «روز شهدای اطلاعات سپاه پاسداران» نام‌گذاری شده است.
سردار تولایی با اشاره به اهمیت اطلاعات در دفاع مقدس گفت: در زمان آغاز جنگ تحمیلی، سپاه هیچ تجربه‌ای در زمینه مبارزه با دشمن خارجی نداشت و به همین دلیل بخش اطلاعات و سایر ساختار‌ها باید تأسیس می‌شد؛ بر همین اساس وقتی حسن باقری وارد جبهه می‌شود، به واسطه خلأ موجود در زمینه اطلاعات، اقدام به تأسیس مجموعه اطلاعات و جمع‌آوری اطلاعات می‌کند.
معاون هماهنگ‌کننده سازمان اطلاعات سپاه ادامه داد: شهید باقری بعد از فعالیت در این حوزه، اطلاعات جمع‌آوری شده را شکل می‌دهد و خلأ‌های دفاعی دشمن را شناسایی می‌کند که این اقدامات موجب دست برتر ما در اطلاعات می‌شود و در نتیجه، عملیات‌های مختلف طراحی و پیروزی‌های بزرگ همراه می‌شود. اقدامات شهید حسن باقری موجب شد که دشمن ابتکار عمل را در صحنه نبرد از دست بدهد، به همین دلیل کمتر از دو سال توانستیم سرزمین‌های اشغالی خود را از دست رژیم بعثی آزاد کنیم. بنابراین، بزرگداشت شهید حسن باقری و ۴ هزار و ۳۶ شهید اطلاعات سپاه فرصتی برای گرامیداشت یاد و خاطره این شهدای بزرگ و این خلاقیت‌ها در دفاع مقدس است.
سردار تولایی افزود: مراسم اصلی بزرگداشت شهید حسن باقری و شهدای اطلاعات سپاه پاسداران روز یک‌شنبه هفته آینده در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با حضور سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) و به‌صورت ویدئوکنفرانسی در سپاه‌های استانی و سایر دانشگاه این مراسم برگزار می‌شود که مراسمی نیز هم‌زمان در یادمان شهید باقری برگزار خواهد شد تا پیوند نسلی را بتوانیم بین شهدا و نسل جدید برقرار کنیم. رئیس ستاد یادواره چهلمین سالگرد شهادت باقری اضافه کرد: اطلاعات سپاه در دفاع مقدس ۴ هزار و ۳۶شهید تقدیم کرده است که این شهدا سهم بسزایی در پیروزی‌های ما در جنگ تحمیلی داشتند؛ تاکنون ۲۵۴عنوان کتاب درخصوص شهدای اطلاعات عملیات منتشر و ۳۰۴ یادواره استانی اطلاعات عملیات نیز برگزار شده است. معاون هماهنگ‌کننده سازمان اطلاعات سپاه تأکید کرد: چشم‌های تیزبین نیرو‌های اطلاعاتی و عملیاتی ما همواره دشمنان را رصد می‌کند و بخش زیادی از شکست‌های توطئه‌های دشمنان به دلیل اطلاعاتی است که نیرو‌های ما در اختیار دارند. وی عنوان کرد: چندی پیش نیرو‌های اطلاعاتی برخی کشور‌های مخالف نظام اسلامی در منطقه نشستی داشتند که آن‌ها به‌رغم اینکه تمامی جوانب را در اغتشاشات اخیر سنجیده بودند، ولی در این جلسه به شدت آشفته بودند؛ زیرا شرکت‌کنندگان در این نشست اعتراض داشتند که برآورد‌های غلطی درخصوص ایران ارائه و این موضوع باعث شد که به واسطه دخالت‌هایی که در قالب حمایت از اغتشاشات انجام دادیم، اکنون باید منتظر اقدام تلافی‌جویانه ایران باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار