کد خبر: 1132626
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004keA
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
وقتی وزیر ورزش دوران سرپرستی را می‌پسندد
درست ۲۴ ساعت بعد از اینکه حمید سجادی، وزیر ورزش اعلام کرد دوران سرپرستی در فدراسیون‌ها دوران بدی نیست، خبر رسید انتخابات ریاست فدراسیون وزنه‌برداری که قرار بود ۱۸ بهمن‌ماه برگزار شود به تعویق افتاد.
فریدون حسن

چند ماه قبل بود که وزیر ورزش با انتقاد از شرایط فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند از لزوم تشکیل مجامع چنین فدراسیون‌هایی خبر داد و اعلام کرد که اصلاً نمی‌پسندد فدراسیونی با سرپرست اداره شود و این برای ورزش کشور خوب نیست. سجادی، اما روز شنبه در صحبت‌هایی دوگانه عنوان کرد: «دوران سرپرستی در فدراسیون‌ها دوران بدی نیست، اما با توجه به اینکه بودن یک رئیس بهتر است، این دوران چندان مقبولیت ندارد. وقتی یک انتخابات باطل می‌شود به‌طور مثال باید سرپرست بگذاریم، یکی از دلایل افزایش سرپرست‌ها همین است. بحث تهدید‌ها تمام شد و فدراسیون ژیمناستیک در حال ثبت‌نام نامزدهاست. در فدراسیون دوچرخه‌سواری هم همین‌گونه است و آخر بهمن‌ماه انتخاباتش برگزار می‌شود. این روز‌ها خیلی‌ها در بحث سرپرستی تخصص ندارند و دائماً می‌خواهند اخبار بد بدهند. می‌خواهند بگویند یک اشکال است و نقطه‌ضعف، ما هم به دنبال افزایش سرپرست نیستیم، می‌دانیم کسی که می‌خواهد برای ریاست برنامه‌ریزی کند چه مشکلاتی در دوره سرپرستی دارد.»
آنچه مشخص است اینکه وزیر ورزش خودش هم در این دوراهی مانده و نمی‌داند که باید کدام طرف حرکت کند. حرف‌های چند ماه قبل او امیدواری زیادی را به وجود آورده بود، به‌خصوص برای فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند و نمی‌توانند برنامه‌ریزی درستی انجام دهند، اما حالا ضمن تکرار حرف‌های قبلی از دوران مدیریت سرپرست‌ها هم اعلام رضایت می‌کند!
بنابراین شنیدن خبر به تعویق افتادن انتخابات ریاست فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از فدراسیون‌های مدال‌آور ایران در بازی‌های آسیایی و المپیک چندان هم تعجب‌برانگیز نبود.
هرچند سجاد انوشیروانی به عنوان یک کارکشته وزنه‌برداری و کسی که خوب می‌داند مشکلات این رشته چیست، تاکنون عملکرد مثبتی به عنوان سرپرست داشته، اما ناگفته پیداست که برگزاری انتخابات این فدراسیون و مشخص شدن رئیس جدید تا چه حد می‌تواند به برنامه‌ریزی آینده کمک کند. با تمام این حرف‌ها انتخابات ۱۸ بهمن‌ماه به تعویق افتاد.
البته برای این تعویق دلایلی هم ذکر شده از جمله اینکه طبق بند ۳ ماده ۱۲ دستورالعمل برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، دبیر مجمع باید ۲۰ روز قبل از برگزاری مجمع، دعوتنامه را برای اعضا ارسال کند که در مورد وزنه‌برداری این اتفاق نیفتاده است. با توجه به این مسئله و مشخص نبودن اسامی نهایی کاندیداها، انتخابات از بهمن به اسفند افتاد. گفته می‌شود انتخابات وزنه‌برداری به احتمال زیاد در هفته دوم اسفند برگزار می‌شود.
ایوب بهتاج، سجاد انوشیروانی، جلیل امیری و آرین حاتمی نفراتی بودند که در انتخابات ثبت‌نام کردند و بهتاج و انوشیروانی تأیید صلاحیت مدیریتی شدند و جلیل امیری نیز مدارک خود را تکمیل کرد تا مجدداً بررسی شود.
انتخابات کمیسیون‌های داوران، مربیان و ورزشکاران نیز ۲۵ دی برگزار شد و روز شنبه در محل فدراسیون، انتخابات داخلی هر کمیسیون برای تعیین نفراتی که باید در مجمع رأی بدهند، برگزار شد. کمیسیون ورزشکاران شش نماینده (سه مرد و سه زن)، کمیسیون مربیان چهار نماینده (دو مرد و دو زن) و کمیسیون داوران دو نماینده (یک مرد و یک زن) در مجمع خواهند داشت.
با به تعویق افتادن انتخابات وزنه‌برداری حالا باید دید سرنوشت بقیه فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند به کجا می‌کشد، آیا انتخاباتشان برگزار می‌شود یا برای آن‌ها هم بهانه‌ای جفت و جور می‌شود تا همچنان با سرپرست اداره شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار