کد خبر: 1131657
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kOX
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰

براندازان مجازی پس از گفت‌وگوی اخیر رضا پهلوی با شبکه منوتو، کمپین «من وکالت می‌دهم» را راه انداخته‌اند و او را به عنوان نماینده خود در این آشوب برگزیده‌اند تا انتهای مسیر براندازی، زین پس روشن‌تر از قبل باشد.
رضا پهلوی مشهور به «ربع پهلوی» و اخیراً
«ربع دیکتاتور» در گفت‌وگوی خود با منوتو در پاسخ به اینکه چرا به طور روشن نقش رهبری جنبش انقلابی را بر عهده نگرفته، گفت: «من می‌توانم با شخصیت‌های سیاسی برای ارائه دادن یک برنامه دیدار بکنم، اولین سؤال‌شان این است که شما به نمایندگی چی اینجا حضور پیدا کردید. هر نوع کاری که انجام می‌دهیم باید یک مبنای مشروعیت و یا یک نوع وکالتی از داخل ایران داشته باشد.»
این سخنان با توئیت علی کریمی، یکی از فعالان مجازی برانداز مواجه شد: «من وکالت می‌دهم به شاهزاده رضا پهلوی، برای دوران گذار از رژیم بچه‌کش و یک رفراندوم آزاد برای ایرانی آزاد و آباد.» احسان کرمی، کارمند جدید اینترنشنال سعودی هم کمپین «من وکالت می‌دهم» راه انداخت که همه براندازان بتوانند آن را امضا کنند.
این اتفاقات نشان می‌دهد برنامه‌ریزی برای این کمپین کذایی، پیش از گفت‌وگوی رضا پهلوی انجام گرفته است. وگرنه او بار‌ها به عنوان شاهزاده خودخوانده، با شخصیت‌های سیاسی دیدار یا با رسانه‌ها گفتگو کرده بود. چنانکه در ماه‌های اخیر، افراد زیادی از سلبریتی‌های جریان اپوزیسیون با مقامات غربی (از رئیس‌جمهور تا وزیر) دیدار کردند و کسی هم از آن‌ها نپرسید شما نماینده چه کسانی هستید!
کیهان لندن هم که تریبون سلطنت‌طلبان است، در خبر مربوط به این کمپین نوشته که «پیشتر و از ماه‌ها پیش از آغاز خیزش انقلابی اخیر، شماری از زندانیان سیاسی از درون ایران موضوع «وکالت» و «رأی اعتماد» به شاهزاده رضا پهلوی را مطرح و در همین ارتباط پیام‌های صوتی ارسال کرده بودند. این همه به روشنی نشان می‌دهد آنچه در حال حاضر شکل گرفته در یک روند و با پیشینه‌ای جریان یافته که قلب و مغز آن در جنبش آزادیخواهی داخل کشور می‌تپد و فعال است.»
در واقع، جریان اپوزیسیون، خصوصاً از نوع سلطنت‌طلبش لابد تصور می‌کند برگ برنده‌ای رو کرده است و وحدت را حول شاهزاده! رقم زده است. اما رضا ربع دیکتاتور آن‌قدر مخالف حتی در میان همان ضدانقلاب خارج‌نشین دارد و روحیه‌اش نیز در حد «پول توجیبی گرفتن از مامان فرح» باقی مانده است که برای اپوزیسیون جمهوری اسلامی، هر نوع تفرقه‌ای از وحدت حول او مفیدتر خواهد بود!
از سویی، این کمپین «از قبل برنامه‌ریزی شده» نشان داد که اپوزیسیون دستش از گفتمان مستقل و رهبران توانمند خالی ا‌ست و همه آنچه در سبد گذاشته‌اند، یک رضا پهلوی است که نه قدرتی دارد و نه حتی اختیاری؛ آن پهلوی‌های قدیمی که در رأس حکومت بودند، کل حکومتداری را به غربی‌ها وکالت تام داده بودند، حالا این پهلوی بی قدرت و بی اختیار قرار است چه کند؟! سطح انقلاب‌شان از همین سطح وکیل‌شان هویداست! ظریفی نوشته بود: آخرین باری که به پهلوی وکالت دادند و استان بحرین را واگذار کردند!
ربع پهلوی از حامیان تحریم علیه ملت ایران به شمار می‌رود و از حمله نظامی به ایران هم حمایت کرده است. با این وضعیت، او چگونه می‌تواند نماینده ملت باشد؟ او در مصاحبه با نیوزویک گفته بود که «مردم ایران تحریم‌های امریکا را درک و از آن قدردانی می‌کنند.» و برای حرفش شاهد آورده که «مردم در ده‌ها شهر علیه جمهوری اسلامی شعار دادند، ولی کسی علیه تحریم شعار نداده است.»!
زمانی هم که خبرنگاری نظر پهلوی را در مورد سیاست‌های ترامپ علیه ایران از جمله تهدید نظامی و هدف قرار دادن اماکن فرهنگی و ایجاد محدودیت ویزا برای ایرانیان پرسید، او گفت: «تحریم‌ها اهرم فشار علیه رژیم است، اما تنها اعمال تحریم کافی نیست. اگر در این زمان فشار مناسب برای وادار کردن این رژیم برای سقوط وجود نداشته باشد، مطمئناً در نظر گرفتن گزینه‌های دیگر اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.»
همین مواضع کافی است که بدانیم او وقتی احساس خطر کند با آوار بمب و موشک بر سر مردم ایران هم مشکلی ندارد و ضدانقلاب هم با او همراه شده‌اند!

غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
یک ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۹
2
0
این روزها حباب ربع خیلی زیاده
احتمالا خواهد پوکید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۳۰
1
0
اسکل های برانداز بعد چند ماه فهمیدن باید اول یه رهبر داسته باشن!!! سنگ کاغذ قیچی کردن از بین مریم فا... رجوی و بابک قاجار و رضا دماغ اینو در آوردن که شاهش کنن!!! منتطر السلطنه خودش هم تو این ۴۳ سال فهمید بی عرضه ترین فرد پهلویه، شما نفهمیدین؟؟؟ بعدم در حکومت "سلطنتی" ربع پهلوی ،قراره مریم عضدانلو , رئیس جمهور "بشه!؟؟!!!! تا جایی که ما یادمونه سلطنت نخست وزیر میخواد نه رئیس جمهور ...خخخ فهم تون از سیاست همینه واقعا؟؟؟ ناامید کننده اید چه قدر!!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار