هوای تهران در وضعیت «قرمز» قرار گرفت
کد خبر: 1121535
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hlH
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، کیفیت هوای پایتخت در صبح جمعه 18آذر 1401، با رسیدن به عدد 155، در وضعیت قرمز قرار گرفت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» روی عدد 155 یعنی شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد. 

همچنین‌ آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 154 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

غلظت آلاینده‌ها تا ساعت13 روز پنجشنبه 17آذر، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بود اما از ساعت 14 با رسیدن به عدد 151 در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها قرار گرفت که این وضعیت تا ساعت6 صبح جمعه ادامه داشت. تنها از ساعت 7تا8 صبح کیفیت هوا در شرایط آلودگی برای گروه‌های حساس قرار گرفت اما دوباره از ساعت9 وضعیت هوای تهران با رسیدن به عدد 155 به رنگ قرمز درآمده و برای همه آلوده شد.

بر اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت طولانی با سنگین خارج از منزل خودداری کنند. افراد دیگر باید فعالیت طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار