لیسانسیه هنر رابط سارقان با مالخر بود 
کد خبر: 1120997
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hcb
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۶
 آرمین بینا 
 
یکی از اعضای باند سرقت که به تازگی بازداشت شده، مردی هنرمند و فارغ‌التحصیل تصویربرداری است. متهم در جریان سرقت‌ها رابط بین اعضای باند سرقت و مالخران بود که به جرمش اعتراف کرد. 
چندی قبل مأموران پلیس تهران در جریان سرقت‌های سریالی سارقان موتورسواری قرار گرفتند که گوشی‌های تلفن همراه شهروندان را می‌قاپیدند. 
یکی از شاکیان گفت: «هوا تازه تاریک شده‌بود و من داخل یکی از خیابان‌های شمالی تهران در حال رفتن به خانه‌مان بودم که تلفن همراهم زنگ خورد. گوشی‌ام را از جیبم بیرون آوردم و با یکی از دوستانم پشت خط شروع به صحبت کردم. هنوز ثانیه‌هایی نگذشته بود که موتورسیکلتی با دو سرنشین به من نزدیک شدند و ترک‌نشین آن در یک چشم به هم زدن گوشی‌ام را قاپید و به سرعت فرار کردند.»
همزمان با ادامه تحقیقات، بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد سارقان باند چهار نفره‌ای هستند که در ساعات اولیه شب با دو موتور‌سیکلت برای سرقت در خیابان‌های شمالی تهران پرسه می‌زنند. آن‌ها پس از انتخاب طعمه دو نفرشان گوشی را می‌قاپند و دو نفر دیگر هم با موتور‌سیکلت آن‌ها اسکورت می‌کنند. 
 دستگیری حین سرقت 
در حالی که هر روز به تعداد شاکیان افزوده می‌شد، مأموران تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری سارقان انجام دادند تا اینکه چند روز قبل گشت مأموران پلیس در یکی از خیابان‌های شمالی غربی تهران متوجه فریاد‌های کمک‌خواهی زن جوانی شدند که با صدای بلند می‌گفت «دزد را بگیرید» از سوی دیگر همزمان مأموران پلیس دیدند دو مرد موتور سوار هم به سرعت فرار کردند و بدین ترتیب مأموران موتور‌سیکلت را تعقیب و در یکی از خیابان‌ها دو سرنشین آن را بازداشت کردند. مأموران در بازرسی بدنی چند گوشی سرقتی از سرنشینان موتور‌سیکلت کشف کردند که حکایت از آن داشت سارقان دستگیر شده همان سارقان سریالی گوشی‌های شهروندان هستند. از سوی دیگر زن جوان هم در تحقیقات پلیسی اعلام کرد دو مرد موتور سوار لحظه حادثه گوشی او را از دستش قاپیده‌اند و او هم با صدای بلند درخواست کمک کرده‌است. 
دو متهم در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی با همدستی دو نفر دیگر از دوستانشان اعتراف کردند. متهمان همچنین اقرار کردند تلفن‌های سرقتی را به پسر جوانی تحویل می‌دادند و او هم به عنوان رابط، گوشی‌های سرقتی را به مالخر تحویل می‌داده‌است. 
با اعتراف متهمان، مأموران دو همدست و رابط و مالخر را هم دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند. 
 رابط تحصیلکرده
رابط پسری جوان به نام مسعود است که مأموران هنگام بازداشت وی از داخل خودرواش تعداد زیادی گوشی سرقتی کشف کردند. وی در ادعای عجیبی گفت: «من تحصیلکرده رشته هنر هستم و لیسانس تصویربرداری دارم و مدتی است در گالری مشغول به کارم که از مجالس جشن و عروسی فیلمبرداری می‌کنم. مدتی قبل برای کارم گوشی تلفن همراه گرانقیمتی قسطی خریدم، اما همان روز‌های اول دو سارق گوشی‌ام را سرقت کردند. من با گوشی‌ام تماس گرفتم و از سارقان خواستم گوشی‌ام را پس دهند. وقتی مشکلات مالی و کاری‌ام را برای آن‌ها توضیح دادم، پیشنهاد دادند به آن‌ها پول بدهم، اما من پولی نداشتم و در نهایت قرار شد برای آن‌ها کاری انجام دهم و سارقان هم گوشی‌ام را به من برگردانند. آن‌ها از من خواستم تلفن‌های سرقتی را به عنوان رابط به مالخر تحویل دهم و من هم قبول کردم و از آن روز به بعد همکار آن‌ها شدم.»
تحقیقات از متهمان ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار