آسیایی‌های سرافراز 
کد خبر: 1120933
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hbZ
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
ژاپن و کره جنوبی آبروداری کردند 
 فریدون حسن
 
تلاش‌شان را کرده و تا آخر هم مبارزه کردند؛ یکی به نایب قهرمان جهان در ضربات پنالتی باخت و دیگری به مدعی شماره یک قهرمانی. صحبت از ژاپن و کره‌جنوبی دو نماینده شایسته قاره آسیا در جام جهانی است. دو نماینده‌ای که سال‌هاست خود را از جمع آسیایی‌ها جدا کرده و فوتبال‌شان را به سطح اول فوتبال دنیا رسانده‌اند. البته آسیا یک نماینده دیگر هم در مرحله یک هشتم نهایی جام‌جهانی داشت، «استرالیا.» داستان کره‌جنوبی و ژاپن متفاوت است. این‌ها آسیایی‌تر به نظر می‌آیند و تلاش‌شان برای فوتبالی‌های قاره‌کهن چشم‌نواز‌تر و کارنامه‌شان هم قابل تحسین‌تر است. ژاپن دو غول گروه خود را مغلوب کرد. بردن آلمان و اسپانیا در جام‌جهانی کار ساده‌ای نیست، اما چشم بادامی‌ها از عهده آن برآمدند تا به عنوان صدرنشین صعود کنند نه اینکه تیم دوم باشند و از صدقه سری اشتباهات دیگر تیم‌ها راهی مرحله بعد شوند. کره‌جنوبی داستان مشابهی داشت، باید پرتغال پرستاره را می‌برد تا حکم صعودش امضا می‌شد و با اطمینان گام به مرحله بعد می‌گذاشت. ژاپن، کرواسی را اسیر کرده بود، جلو هم افتاد و در نهایت با ضربات بی‌رحم پنالتی با جام‌جهانی خداحافظی کرد. حالا آن‌ها تنها تیم قاره‌کهن هستند که بدون باخت از جام‌جهانی حذف می‌شوند و با سربلندی، با افتخار و حتماً در جام‌های جهانی بعد خیلی بهتر از این ظاهر خواهند شد. 
کره‌جنوبی غافلگیر شد. برزیل بی‌رحم‌تر از آنی بود که تصور می‌شد، اما کره‌ای‌ها کم نیاوردند و می‌توانستند مثل برخی تیم‌ها در شش قدم خودشان بمانند و فقط دفاع کنند و دست آخر با یک بازی حال بهم زن جام را ترک کنند، اما حمله کردند و پا پس نکشیدند تا نیمه دوم بازی را با حساب یک بر صفر از برزیل مدعی ببرند! کره هم حذف شد، اما باز هم سربلند و با افتخار و حتماً در جام‌های جهانی آینده حرف‌ها برای گفتن خواهند داشت. 
ژاپن و کره‌جنوبی برای آسیا آبروداری کردند تا باز هم نگاه فوتبال دنیا به آسیا عوض شود. هر چند که بقیه چنگی به دل نزدند و بیشتر زحمات این دو تیم را به باد دادند.
 کره‌جنوبی و ژاپن نشان دادند که فوتبال شرق آسیا تا چه حد پیشرفت کرده است؛ فوتبالی که درست بنیان گذاشته شده، درست برنامه‌ریزی شده و برای خودش اهدافی را تعریف کرده که باید به آن‌ها برسد و می‌رسد. جام‌جهانی ۲۰۲۲ برای آسیا تمام شد، اما با دو پایان مختلف در یک‌سو تیم‌هایی که فقط در جام‌جهانی حاضر می‌شوند و در سوی دیگر تیم‌هایی که می‌خواهند جهانی باشند و فوتبال جهان به احترام‌شان از جابرخیزد. ژاپن و کره جنوبی همین تیم‌ها هستند که همه را به تحسین وا می‌دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار