یکی از اهداف آمریکا وادار کردن ایران به دادن امتیازات بزرگ در میز مذاکرات بود
کد خبر: 1120498
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hUY
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۹
امیرعبداللهیان با اشاره به اغتشاشات:
امیر عبداللهیان به نقش آمریکا در اغتشاشات اشاره و تاکید کرد: آمریکا و چند کشور غربی به دنبال ایجاد آشوب در ایران بودند و یکی از اهداف آمریکا وادار کردن ایران به دادن امتیازات بزرگ در میز مذاکرات بود.

حسین امیرعبداللهیان که صبح امروز یکشنبه به صربستان سفر کرده است در نشست خبری با وزیر خارجه صربستان گفت: سفر امروزم به بلگراد در پاسخ به دعوت رسمی وزیر خارجه صربستان انجام شده است. هشتاد و پنجمین سالگرد برقراری روابط ایران و صربستان را تبریک می‌گویم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: روابط دو کشور مبتنی بر روابط سازنده و رو به توسعه در همه زمینه‌ها است.

امیرعبداللهیان افزود: علاوه بر ابلاغ سلام رئیس جمهوری آقای رئیسی، حامل دعوت رسمی از رئیس جمهور صربستان برای سفر به ایران هستم.

وی به گفت وگوی تلفنی با جوزپ بورل اشاره کرد و گفت: با آقای بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره رفع تحریم‌ها گفتگو کرده و تاکید کردم که توافقی برای ایران مهم است که به نفع ملت ایران و پایدار باشد.

وزیر امور خارجه افزود: از تلاش‌های بورل، مورا و تعدای از وزیران خارجه که برای رسیدن به نقطه پایانی توافق تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: درباره همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای و بین المللی با وزیر خارجه صربستان گفتگو کردیم و معتقد هستیم که صربستان یک کشور شرقی در غرب و یک کشور غربی در شرق است و ما آمادگی داریم شانزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور را در آینده نزدیک برگزار کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران، گفت: اغتشاشات در ایران با سو استفاده و مداخلات خارجی و جنگ ترکیبی همراه بود که ملت ایران از این جنگ با سربلندی بیرون آمد.

امیر عبداللهیان به نقش آمریکا در اغتشاشات اشاره و تاکید کرد: آمریکا و چند کشور غربی به دنبال ایجاد آشوب در ایران بودند و یکی از اهداف آمریکا وادار کردن ایران به دادن امتیازات بزرگ در میز مذاکرات بود.

وی به سفر اخیر علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه به بلگراد برای پیگیری همکاری گازی و نفتی میان ایران و لهستان اشاره کرد و گفت: در حوزه همکاری‌های اقتصادی و انرژی آمادگی داریم تا اسنادی میان دو کشور امضا شود.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: در حوزه انرژی نیز با یک کشور اروپایی قراردادی هم امضاء شده است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: در موضوع کوزوو نیز از تلاش‌های حمایت آمیز صربستان حمایت می‌کنیم.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار