کد خبر: 1119898
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hKs
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
برای استفاده بهینه از آب‌های موجود و افزایش میزان تولید آبزیان و تغذیه آب برای کشاورزی، پرورش ماهی از اهمیت بالا و خوبی برخوردار است که در خراسان‌جنوبی در دستور کار قرار گرفته است.

برای استفاده بهینه از آب‌های موجود و افزایش میزان تولید آبزیان و تغذیه آب برای کشاورزی، پرورش ماهی از اهمیت بالا و خوبی برخوردار است که در خراسان‌جنوبی در دستور کار قرار گرفته است.
مهدی سورگی مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مدیریت امور شیلات به صورت مستقیم فعالیتی در بخش پرورش ماهی در سد و بند‌ها ندارد، چرا که سد‌ها و بند‌ها زیر نظر سازمان آب منطقه‌ای قرار دارد، گفت: به همین دلیل نیاز به قرارداد به صورت اجاره‌ای است و از طریق واگذاری بچه ماهی به متقاضیانی که با اداره آب منطقه‌ای قرارداد دارند، این اقدام انجام می‌شود.
به گفته این مسئول، در استان هشت سد و آب‌بندان زیر پرورش ماهیان گرم آبی است که در شهرستان‌های درمیان، قائنات، سرایان، سربیشه و طبس قرار دارند. مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه برای استفاده بهینه از آب‌های موجود و افزایش میزان تولید آبزیان و تغذیه آب برای کشاورزی، پرورش ماهی از اهمیت خوبی برخوردار است، بیان کرد: با توجه به اینکه خرید بچه ماهی و غذای مورد نیاز پرورش ماهی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، مدیریت شیلات نظارت بر خرید و توزیع و پرورش ماهیان را دارد و هیچ قرارداد فروش آبزیان با پرورش دهندگان را ندارد.
این مسئول در مورد وضعیت پرورش ماهی تیلاپیا در استان اعلام کرد: تعداد ۲۳ استخر دارای پروانه پرورش ماهی تیلاپیا از سازمان نظام مهندسی داریم که در سال‌های اخیر به دلیل ممنوعیت پرورش ماهی تیلاپیا توسط سازمان محیط‌زیست استان، هیچ گونه پرورش ماهی تیلاپیا در استان انجام نشده است. در همین راستا مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی هم با بیان اینکه آب منطقه‌ای با توجه به آب سد‌ها در دو سد قاین و درمیان با بخش خصوصی برای پرورش ماهی قرارداد منعقد کرده، گفت: این قرارداد برای پرورش ماهی در سد‌های کشاورزی است و حجم آب آن‌ها نیز باید مناسب باشد. به گفته سعید سروری پرورش ماهی در سد‌های کشاورزی به نفع بخش خصوصی و کشاورزان است و توجیه اقتصادی خوبی برای بهره‌برداران دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار