استولتنبرگ: نباید روسیه را دست‌کم بگیریم
کد خبر: 1119717
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hHx
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
دبیرکل ناتو در دومین روز از کنفرانس امنیتی برلین پیرامون عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین گفت: نباید روسیه را دست‌کم بگیریم.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز پنجشنبه در سخنانی در دومین روز از کنفرانس امنیتی برلین در سخنانی پیرامون عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین اعلام کرد: نباید روسیه را دست‌کم بگیریم.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در این خصوص ادعا کرد: موشک‌ها و پهپاد‌های روسیه غیرنظامیان و زیرساخت‌های حساس شهر‌های اوکراین را هدف قرار داده و موجب بروز تراژدی‌های بزرگ انسانی در زمستان می‌شود. جنگی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه علیه اوکراین آغاز کرد، صلح اروپا را بر هم زده است! این جنگ، امنیت جهانی را با امواج ضربه‌ای مواجه کرده است!

«ینس استولتنبرگ» با ادعای این که اوکراین نیز در این جنگ دستاورد‌های مهمی را به دست آورده است، گفت: متحدین تسلیحات پیشرفته به اوکراین ارسال کرده و در میدان جنگ اقدامات مهمی را رقم زده اند. ناتو به ارسال تجهیزات نظامی و پدافند‌های هوایی پیشرفته به اوکراین ادامه خواهد داد. در این زمینه از حمایت مالی، منابع انسانی و نظامی آلمان ممنون هستیم.

وی همچنین گفت: اروپا تنها با ارایه کمک‌های مالی در جنگ تاوان (این رویداد را) پس می‌دهد. اما تاوان اوکراینی‌ها جانشان بوده است! نظام‌های استبدادی اگر بدانند که قدرت مورد ستایش قرار می‌گیرد، این تاوان بیشتر خواهد شد. ممکن است جهان به جایی خطرناک برای ما تبدیل شود.

وی دیروز چهارشنبه پس از نشست ۲ روزه وزرای امور خارجه کشور‌های عضو این سازمان که در پایتخت کشور رومانی برگزار شد، گفته بود: اکنون وظیفه اصلی اوکراین این است که یک کشور مستقل باقی بماند، نه در فکر عضویت در ناتو باشد. مهم است که اوکراین همچنان به عنوان کشوری مستقل در اروپا باقی بماند. به این منظور باید تا جایی که ممکن است از لحاظ نظامی، اقتصادی و مالی به اوکراین کمک کنیم. این کاری است که در حال حاضر مشغول انجامش هستیم. این مسئله از پیوستن اوکراین به ناتو اهمیت بیشتری دارد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار